M. M. czyli krótki przewodnik po konopiach
  • 0

„M. M. czyli krótki przewodnik po konopiach” tytułem odzwieciedla swoją zawartość. Opisuje po krótce działanie systemu endokannabinoidowego oraz dwóch najlepiej poznanych kannabioniodów – THC oraz CBD.

Zapoznanie z układem endokannabinoidowym

Książkę można uznać za krótki wstęp – wprowadzenie w świat konopii oraz zapoznanie z funkcjonowaniem receptorów endokannabinoidowych.

W „M.M. czyli krótki przewodnik do konopiach” znajdziemy zastosowanie medyczne w leczeniu nowotworu… i to by było na tyle. Trzeba jednak pokreślić, że o ile książka traktuje wyłączenie o tego typu chorobie to informacje w niej zawarte są dość obszerne.

Osoby interesujące się konopiami znają z pewnością olejek RSO (Rick Simpson Oil), na który poświęcono w książce kilka stron. Autorka porusza również kwestię stosowania CBD, THC oraz terapii kombinowanej (połączenia obu kannabinoidów) w leczeniu nowotworów.

Podsumowanie

Recenzowana książka jest dosłownie krótkim przewodnikiem po zastosowaniu konopii w leczeniu oraz łagodzeniu objawów nowotworów. Autorka wprowadza czytelników z temat dawkowania, sposobów przyjmowania oraz dodatkowych elementów terapii mających zwiększyć efektowność leczenia z zastosowaniem konopii.

Tytuł: M.M. czyli krótki przewodnik po konopiach
Autor: Anna Marija Laichman
Liczba stron: 60

O Autorze

Anna Marija Laichman od 2016 r. zmaga się z chorobą nowotworową, łączy medycynę klasyczną z niekonwencjonalnymi metodami leczenia. Udowadnia również, że obie metody się nie wykluczają, a ponadto odpowiednio zaplanowania terapia łącząca, może przynosić jeszcze lepsze efekty – nie tylko w leczeniu ale również w ograniczaniu skutków ubocznych stosowanej terapii konwencjonalnej.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *