Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-7864-481-1
Format:
 140 x 200 mm
Objętość: 208
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Opis

W świecie, w którym zaczyna liczyć się tylko dobro silniejszych potrzebujemy przykładów kobiet dzielnych i mężnych, które przedłożyły życie swojego dziecka nad własne. Na szczęście ich nie brakuje. Kobiety, mimo ogromnej aborcyjnej propagandy, nadal są w stanie wybierać życie dzieci, a gdy trzeba - nawet oddawać za nie swoje. Czasem, wbrew nieuchronnej diagnozie, wracają do zdrowia, ciesząc się dzieckiem, któremu dały szansę się narodzić. Część z nich została wyniesiona na ołtarze, ale niektóre wcale nie kierowały się wiarą czy pobudkami religijnymi. Chroniąc życie swojego dziecka, pokazały, że wiedzą, czym jest prawdziwa miłość. Oto poruszające historie młodych kobiet, matek, a także lekarzy i tych, którzy dla uratowania dziecka potrafią położyć na szali swoje życie i dostatek. To historie dające nadzieję, że Pan Bóg pisze prosto po naszych krzywych ścieżkach.

Do książki dołączamy film o Basi, u której w czwartym miesiącu ciąży zdiagnozowano nowotwór węzłów chłonnych. Lekarz prowadzący chciał ją leczyć, ale bez dziecka. Dla Michała i Basi nie było „ale". Czekali na Mateuszka pięć lat i wymodlili go, prosząc o cud poczęcia przy grobie papieża Jana XXIII w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Mateusz, jak mówi jego tata, jest rzymianinem, bo z Rzymu go z Basią przywieźli. Tam się począł. Jego imię po hebrajsku znaczy: „dany od Boga". W tych trudnych chwilach pojawiło się jednak światełko w tunelu.

Film pt. Basia
Scenariusz: Maciej Bodasiński, Marek Wlezień
Realizacja: Maciej Bodasiński, Lech Dokowicz
Zdjęcia: Lech Dokowicz
Montaż: Marek Wlezień
Muzyka: Michał Lorenc
Czas trwania: 31 min.

Published in Świadectwa

Opis

Warto przypominać postać Edmunda Bojanowskiego – pisze we wstępie do jego biografii Tomasz P. Terlikowski. Założyciel zgromadzenia sióstr służebniczek jest postacią fascynującą ze względu na drogę, jaką – od zaangażowania patriotycznego przez charytatywne aż do ściśle religijnego – prowadził go Bóg. Na każdym z tych etapów pozostawał człowiekiem głębokiej wiary i szczerym patriotą, dlatego jego życiorys może być przykładem pięknego zjednoczenia polskości z katolicyzmem. Bojanowski stworzył potężne zgromadzenie zakonne, a także koncepcję wychowania i system pedagogiczny, którym do tej pory inspirują się pedagodzy. Jego wizja życia zakonnego potrafiła natchnąć katolików na Zachodzie. On także, o czym często się zapomina, zbudował skuteczny system ochronek, który trwa do dziś.

ISBN: 978-83-211-1958-8

Format: 123 x 195 mm
Objętość: 240 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Edmund Bojanowski - święty na nasze czasy, Tomasz P. Terlikowski, religia, duchowość, powieść, biografie, poradniki, zdrowie, Instytut Wydawniczy PAX, wydawnictwo PAX, księgarnia internetowa, nowości, książki, ksiazki, nowo wydane, nowowydane.pl

Published in Duchowość
wtorek, 26 kwiecień 2016 16:35

Herezja kardynałów

Opis

Głoszone od wieków katolickie nauczanie o ludzkiej miłości, małżeństwie i rodzinie zostało narażone na atak z wnętrza samego Kościoła. Atak, który przybrał postać herezji wymierzonej głównie w prawdę o nierozerwalności małżeństwa, został zainicjowany przez grupę wpływowych zachodnich hierarchów. Głównymi postaciami tej inicjatywy stali się niemieccy kardynałowie Walter Kasper i Reinhard Mant, co uzasadnia nazwanie jej „herezją kardynałów”. Taki właśnie tytuł otrzymała książka znanego dziennikarza i publicysty Tomasza Terlikowskiego -dramatyczna historia sporu między obrońcami tradycyjnego nauczania Kościoła pochodzącego od samego Jezusa Chrystusa, a tymi, którzy chcieliby je zastąpić liberalnymi, politycznie poprawnymi doktrynami, mającymi z chrześcijaństwem niewiele wspólnego. Autor pokazuje w niej, jak doszło do tego sporu, czego on dotyczył, kto w nim uczestniczył oraz przypomina, czego naprawdę naucza Kościół.

Więcej

Koń trojański w Mieście Boga, którego ponad pół wieku temu opisywał Dietrich von Hildebrand, nadal ma się dobrze. Uczni duchowni niemieccy, belgijscy, holenderscy i inni, choć ich świątynie opustoszały, a wierni wymarli lub odeszli, nadal są przekonani, że tylko odrzucenie katolickiej doktryny, porzucenie wiary i moralności nauczanej przez Kościół od wieków może sprawić, że ponownie się one napełnią. I choć rzeczywistość przeczy tej opinii,a wierni są tylko tam, gdzie głoszona jest prawdziwa wiara i ludzie żyją ortodoksyjną moralnością, to pewna część kardynałów chciałaby narzucić swoje przekonania całemu Kościołowi. Kardynałowie d usiłują sprawić, by Kościół wreszcie odrzucił wiarę i moralność katolicką, a zaczął głosić liberalną, nadreńską herezję. Na szczęście naprzeciw nich stanęła grupa odważnych, ortodoksyjnych hierarchów, którzy pod ostrzałem mediów zdecydowali się bronić katolickiej doktryny. Miejscem walki stał się zaś Nadzwyczajny Synod Biskupów poświęcony małżeństwu. Właśnie o tej walce jest ta książka.

Tomasz P. Terlikowski

ISBN: 978-83-7864-221-3
Format: 140 x 200 mm
Objętość: 304 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Herezja kardynałów, Tomasz P. Terlikowski, historia, zdrowie, nowości książkowe, tania książka, Wydawnictwo AA, księgarnia internetowa religijna.pl, Klub Książki Katolickiej, nowo wydane, www.nowowydane.pl

Published in Teologia
poniedziałek, 11 kwiecień 2016 12:47

Kalifat Europa

Opis

Islam staje się dla Europy coraz większym wyzwaniem.
Czy nad Bazyliką św. Piotra w Rzymie zawiśnie czarna flaga kalifatu? Czy nasze dzieci będą podlegać prawu szariatu? Tomasz P. Terlikowski w swojej najnowszej książce pokazuje, że wcale nie jest to wykluczone. Europa umiera, a jej miejsce może zająć islam.
Jeśli chrześcijanie nic nie zrobią, to wcześniej czy później tak się stanie. Aby temu przeciwdziałać musimy dobrze zrozumieć islam, teologiczne go zinterpretować i przygotować się do nowych krucjat.
Tylko w ten sposób można uratować chrześcijaństwo na Starym Kontynencie.

 

ISBN: 978-83-7864-341-8

Format: 140 x 200  mm
Objętość: 192 strony
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016

Cud uzdrowienia wewnętrznego, Joseph-Marie Verlinde, historia, zdrowie, nowości książkowe, tania książka, Wydawnictwo AA, księgarnia internetowa religijna.pl, Klub Książki Katolickiej, nowo wydane, www.nowowydane.pl

Published in Zagrożenia człowieka