Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-211-2013-3
Oprawa: miękka
Format: 123x195 mm
Objętość:
272 s.
Rok wydania: 2017

Opis

Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że o miłości napisano już naprawdę wiele stronic. Któregoś dnia i ja postanowiłem dodać parę linijek do tej bogatej spuścizny. Skłoniła mnie do tego rozmowa z pewną dziewczyną, która szukała odpowiedzi na swoje wątpliwości: „Proszę księdza! – zaczęła – Dlaczego gdy jestem ze swoim chłopakiem, prześladuje mnie nieustannie uczucie, że nie jestem do końca wierna Bogu?! Chcę być dobrą chrześcijanką i wszystko oddać memu Panu, ale jednocześnie kocham człowieka. Czy da się to jakoś pogodzić ze słowami o wyrzekaniu się najbliższych dla Jezusa?” Czy kochając człowieka, nie zdradzam aby samego Boga? Czy zbyt częsta modlitwa lub Msza święta nie oznacza przypadkiem zaniedbywania ukochanego (-ej)? Sądzę, że podobne myśli nieraz nurtowały lub nurtują niejednego czy niejedną z was.

(ze Wstępu autora)

 

Published in Duchowość
środa, 22 luty 2017 17:39

Ewangelia to nie żarty II

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-211-2001-0
Oprawa: miękka
Format: 123x195 mm
Liczba stron: 286
Rok wydania: 2017

Opis


„Ewangelia to nie żarty II” to kontynuacja bardzo dobrze przyjętego przez czytelników cyklu rozważań skupiających się tym razem na kolejnych trzynastu rozdziałach Mateuszowej Ewangelii. Pisze nasz autor we wstępie: „Dzisiaj rzadko możemy zobaczyć uśmiechniętą twarz, często natomiast spotykamy ludzi, którzy narzekają, użalają się nad sobą, marudzą. Pisząc książkę Ewangelia to nie żarty, chciałbym sprawić, żeby choć jedna osoba więcej po przeczytaniu myśli w niej zawartych spojrzała na życie (zwłaszcza to duchowe) nieco pogodniej. Jeżeli moje rozważania posłużą wam do tego, aby na nowo odkryć radość wiary, by rozważyć głębiej Boże Słowo czy zwyczajnie dowiedzieć się czegoś nowego, z całą satysfakcją będę mógł uznać, iż osiągnąłem założony cel”.

 

sobota, 30 lipiec 2016 13:45

Ewangelia to nie żarty

Opis

Ewangelia to nie żarty. Ale czy dobra i radosna nowina to tylko smutek, zaduma i cierpienie? „Obdarz mnie poczuciem humoru. Obdarz mnie łaską rozumienia żartów, abym zasmakował w życiu odrobinę radości i pomógł innym w niej uczestniczyć” – modlił się św. Tomasz Morus. Książka, którą trzymasz w ręku,  stara się ukazać rzeczywistość naszej wiary w perspektywie bardziej radosnej, zabawnej, a nawet wręcz dowcipnej. Jej autor sięga przy tym do Pisma Świętego, historii Kościoła, wypowiedzi papieży i kościelnych dostojników.Każdy z 51 rozdzialików stanowi krótką katechezę poprzedzoną anegdotą o treści religijnej.

 

ISBN:  978-83-211-1981-6
Format: 123x195 mm
Objętość: 272 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Joanna d'Arc, Mark Twain, religia, duchowość, powieść, biografie, poradniki, zdrowie, Instytut Wydawniczy PAX, wydawnictwo PAX, księgarnia internetowa, nowości, książki, ksiazki, nowo wydane, nowowydane.pl