środa, 11 maj 2016 15:59

Między niebem a konfesjonałem. Poradnik nie tylko dla tych, którzy boją

NowoWydane - Instytut Wydawniczy PAX - Między niebem a konfesjonałem. Poradnik nie tylko dla tych, którzy boją - Jan Kuźniar NowoWydane - Instytut Wydawniczy PAX - Między niebem a konfesjonałem. Poradnik nie tylko dla tych, którzy boją - Jan Kuźniar Instytut Wydawniczy PAX - Między niebem a konfesjonałem. Poradnik nie tylko dla tych, którzy boją - Jan Kuźniar

Jeśli miałeś lub masz jakiekolwiek problemy ze spowiedzią, zajrzyj do tej książki. Pomoże ci ona odkryć właściwy sens Sakramentu Pokuty, a także przełamać większość dzielących cię od niej psychologicznych barier i oporów. Znajdziesz tu porcję podstawowej wiedzy o warunkach dobrej spowiedzi, ale przede wszystkim odpowiedź na pytania, które zazwyczaj padają w związku ze spowiedzią, i które zapewne sam chciałbyś zadać.
Ogromna, oddzielna część książki to treści będące propozycją dla własnych przemyśleń na temat różnych aspektów życia duchowego. Znajdują się tu liczne, intrygujące i ciekawe odniesienia do Biblii. Tę część książki można by nazwać Przewodnikiem życia duchowego dla początkujących.
Ostatnia cześć przeznaczona jest dla kapłanów. Jest pisana nie tyle z punktu widzenia teoretyka sakramentologii, ile duszpasterza spowiadającego od 33 lat. Cenne uwagi praktyczne łączą się z głęboką refleksją teologiczną i ludzką.
W Aneksie podjęta została szczególna interpretacja Przypowieści o synu marnotrawnym. To zaskakujący esej teologiczny na najwyższym poziomie merytorycznym, z którego płyną istotne wnioski dogmatyczne i pastoralne.

 

Ks. Jan Kuźniar jest kapłanem Archidiecezji Warszawskiej, wyświęconym w 1978 roku. Jest autorem kilkunastu książek łączących praktyczne porady dla ludzi wierzących z teologią duchowości, m.in.: Książka o mistyce Eucharystii; Książka o duszy; Przewodnik po codziennych czytaniach biblijnych Mszy Świętej; Trzy drogi życia duchowego odczytane w Biblii; W przygotowaniu m. in.: Anatomia Drzewa Życia. O jedności ciała, duszy i ducha.

 

ISBN: 978-83-211-1916-8
Format: 145x205 mm
Objętość: ok. 350 stron
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2012

 

Instytut Wydawniczy PAX

ul. Wspólna 25 , 00-519 Warszawa
tel.: 586-51-00, fax: 586-51-87

 

Dział  Handlowy
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 21, 00-390 Warszawa
tel.: (22) 625-23-01

www.iwpax.pl