wtorek, 10 maj 2016 12:34

Jak żyć po chrześcijańsku? Jan Paweł II odpowiada na najważniejsze pytania

NowoWydane - Wydawnictwo AA - Jak żyć po chrześcijańsku? Jan Paweł II odpowiada na najważniejsze pytania - Jan Paweł II, Marek Chmielewski NowoWydane - Wydawnictwo AA - Jak żyć po chrześcijańsku? Jan Paweł II odpowiada na najważniejsze pytania - Jan Paweł II, Marek Chmielewski Wydawnictwo AA - Jak żyć po chrześcijańsku? Jan Paweł II odpowiada na najważniejsze pytania - Jan Paweł II, Marek Chmielewski

Jak odnaleźć sens życia?
Jak rozeznać swoja drogę do Boga?
Jak radzić sobie z problemami duchowymi?
Jak się modlić?
Jaki jest sens cierpienia?

Książka, opracowana przez ks. Marka Chmielewskiego, profesora teologii duchowości na KUL, utrzymana w formie dialogu z Janem Pawłem II, jest wyborem licznych wypowiedzi Papieża na temat życia duchowego. Całość podzielona jest na kilka tematów: Podstawy życia duchowego, Liturgia i sakramenty, Sztuka modlitwy, Życie w Kościele, Życie w świecie, Zdrowa pobożność. W zbiorze znajdują się bezcenne myśli na temat chrześcijańskiego powołania do świętości, rozmyślania, modlitwy, medytacji, kontemplacji i mistyki, ascezy i umartwienia, kryzysów duchowych, sensu krzyża, choroby i cierpienia, a także zniewoleń duchowych i nawrócenia.

Wypowiedzi, a raczej odpowiedzi Papieża na pytania stawiane przez autora, pochodzą z rożnych okresów jego nauczania. Są to odpowiednio dobrane cytaty z encyklik, adhortacji, listów apostolskich, a także katechez i homilii. Praktyczny przewodnik katolickiej duchowości.

 

ISBN: 978-83-7864-544-3
Format: 140 x 200 mm
Objętość: 400 stron
Oprawa: mikka
Rok wydania: 2014

Wydawnictwo AA

Andrzej Mardyła, Hanna Mardyła
ul. Swoboda 4, 30-332 Kraków
Tel. 12 292 68 69, 12 292 09 05, kom. 695 994 193

 

www.religijna.pl