czwartek, 05 maj 2016 15:24

Św. Ojciec Pio. Mój kierownik duchowy

NowoWydane - Wydawnictwo AA - Św. Ojciec Pio. Mój kierownik duchowy - Emanuele Brunatto NowoWydane - Wydawnictwo AA - Św. Ojciec Pio. Mój kierownik duchowy - Emanuele Brunatto Wydawnictwo AA - Św. Ojciec Pio. Mój kierownik duchowy - Emanuele Brunatto

Opis

Emanuele Brunatto jest kimś bardzo szczególnym w życiu Ojca Pio. Trafił do San Giovanni Rotondo na początku lat 20-tych XX wieku jako przestępca uciekający przed wymiarem sprawiedliwości. Spotkanie z zakonnikiem noszącym na swym ciele znamiona męki Chrystusa odmieniło go całkowicie. Emanuele Brunatto został pierwszym duchowym podopiecznym Ojca Pio. Zamieszkał w skromnej chacie niedaleko klasztoru, a potem przez trzy lata mieszkał w klasztorze, tuż obok Ojca Pio, z którym codziennie spotykał się przy ołtarzu, w jego celi, refektarzu, klasztornym ogrodzie, w konfesjonale. Był świadkiem niesamowitych zjawisk, cudów, ozdrowień, wielkich nawróceń, ale również dramatów. Kiedy Ojcu Pio zakazano odprawiania publicznych Eucharystii, Emanuele jako jedyny służył mu do Mszy w klasztornej kaplicy. Wtedy tez podjął się po raz pierwszy wielkiego dzieła obrony Ojca Pio przed oszczerstwami i prześladowcami. To naznaczyło całe jego późniejsze życie i dzięki temu wielu nazywało go najwierniejszym przyjacielem Ojca Pio, którego nigdy nie przestał wspierać i którego bronił do końca swego życia – również w latach 60-tych, podczas drugiej fali prześladowań świętego Stygmatyka. Mimo ze jego późniejsze życie toczyło się z daleka od San Giovanni Rotondo, także w sensie duchowym, to na zawsze zostało przeniknięte tym wszystkim, co doświadczył i czego nauczył się, stojąc u boku Ojca Pio.

Więcej

Pewnego dnia 1947 roku w Lourdes Emanuele Brunatto zapisał w sekretnym dzienniku: „Oto blisko 25 lat temu w nadprzyrodzony sposób zostałem przyprowadzony do Świętego, który stał się dla mnie Ojcem. Przeżyłem całe lata u boku Świętego, którego kochałem i nadal kocham bardziej niż samego siebie, widziałem jego stygmaty, byłem świadkiem cudów, które czynił, słuchałem świadectw niezwykłych wydarzeń, jakie miały miejsce za jego sprawą na całym świecie, od tamtej pory moje życie aż po dziś dzień przenika atmosfera nadprzyrodzoności (…). A jednak… wydaje mi się, ze tak naprawdę nie zrobiłem nawet kroku naprzód i w rzeczywistości ciągle jestem takim samym podłym człowiekiem, gotowym oddać się wszelkiego rodzaju namiętnościom cielesnym, o ile mój Święty Strażnik pozostawia mi wolność w tym względzie.”

„Chcę opowiedzieć o roli, jaka przeznaczył mi Pan, od kiedy wezwał mnie do San Giovanni Rotondo, aby uczynić ze mnie człowieka, którego niektórzy określali mianem „il fidellisimo di Padre Pio” – najwierniejszy Ojcu Pio – podczas gdy w rzeczywistości zasłużyłem jedynie na miano najbardziej niewiernego.”

ISBN: 978-83-7864-876-5

Format: 140 x 200 mm
Objętość: 256 stron
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Emanuele Brunatto, Św. Ojciec Pio. Mój kierownik duchowy, historia, zdrowie, nowości książkowe, tania książka, śpiewniki, Wydawnictwo AA, księgarnia internetowa religijna.pl, Klub Książki Katolickiej, nowo wydane, www.nowowydane.pl

Wydawnictwo AA

Andrzej Mardyła, Hanna Mardyła
ul. Swoboda 4, 30-332 Kraków
Tel. 12 292 68 69, 12 292 09 05, kom. 695 994 193

 

www.religijna.pl