wtorek, 26 kwiecień 2016 17:39

Cedr Libanu. Św. Charbel Makhlouf

NowoWydane - Wydawnictwo AA - Cedr Libanu. Św. Charbel Makhlouf - Salvatore Garofalo NowoWydane - Wydawnictwo AA - Cedr Libanu. Św. Charbel Makhlouf - Salvatore Garofalo Wydawnictwo AA - Cedr Libanu. Św. Charbel Makhlouf - Salvatore Garofalo

Opis

Ta biografia św. Charbela jest polecana i w kilku językach rozpowszechniana przez klasztor w Annaya, w którym spoczywają relikwie świętego.

Opowieść o ziemskim życiu jednego z największych cudotwórców w historii Kościoła – prostego libańskiego mnicha, który już za życia zyskał opinię świętego, i to nie tyle dzięki cudom, co za sprawą niezwykłego, pełnego ofiar i wyrzeczeń życia skupionego na samym Bogu. To opowieść o człowieku, który niczym cedr wzrastał na górach Libanu, dorastając do pełni mistycznego zjednoczenia z Bogiem.

Ta napisana z sercem książka odnajduje w prostocie swojego stylu i w głębokości ujęcia, duszę eremity Charbela. Można zaczerpnąć z niej pragnienie życia pogłębionego, oświeconego wiarą i opartego na prostocie Ewangelii.

Paul Pierre Kardynał Méouchi
Patriarcha Antiochii i Całego Wschodu

Więcej

Salvatore Garofalo (1911-1998), włoski kapłan, biblista, pisarz i naukowiec. Jest autorem wielkiego komentarza do Pisma Świętego. Pod jego kierunkiem przygotowano wzorcowe włoskie wydanie Pisma Świętego, znane jako Biblia Garofalo. W latach 50. i 60. XX wieku wielokrotnie podróżował do Ziemi Świętej, gromadząc ogromna dokumentacje fotograficzna, przekazana po jego śmierci Muzeom Watykańskim. W późniejszych latach poświęcił się pisarstwu hagiograficznemu, którego efektem jest miedzy innymi książka o św. Charbelu, opierająca się przede wszystkim na dokumentach procesu kanonizacyjnego oraz dziełach libańskich autorów.

ISBN: 978-83-7864-065-3

Format: 140 x 200 mm
Objętość: 256 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Cedr Libanu. Św. Charbel Makhlouf, Salvatore Garofalo, historia, zdrowie, nowości książkowe, tania książka, Wydawnictwo AA, księgarnia internetowa religijna.pl, Klub Książki Katolickiej, nowo wydane, www.nowowydane.pl

Wydawnictwo AA

Andrzej Mardyła, Hanna Mardyła
ul. Swoboda 4, 30-332 Kraków
Tel. 12 292 68 69, 12 292 09 05, kom. 695 994 193

 

www.religijna.pl