środa, 18 maj 2016 20:06

Wstań luty-marzec 2015

NowoWydane - DEHON - Wstań luty-marzec 2015 NowoWydane - DEHON - Wstań luty-marzec 2015 DEHON - Wstań luty-marzec 2015

Opis

Zdecydowanie zbyt często zadajemy pytania o to, skąd bierze się zło oraz dlaczego tyle jest nieszczęść i cierpienia, których sens niełatwo odnaleźć. Wcale nie chodzi mi o to, aby takich pytań nie stawiać, lecz aby zadbać o zdrową proporcję. Trzeba również pytać, dlaczego istnieje dobro. Dlaczego jednego czy drugiego człowieka stać na prawdziwy heroizm? Nawet tych, którzy nie wierzą w Boga albo robią to na inny niż nasz, katolicki sposób. Kto jest autorem pokładów dobra w człowieku? I co zrobić, by drzemiące dobro przyciśnięte kołdrą echa afer, ciężaru podejrzliwości i nikłej nadziei na lepsze rozbudzić do poziomu Ewangelii? Ta jest nadal Dobrą Nowiną, choć i z tego czasami próbują ją okraść.

Więcej

Trzeba pielęgnować chwile, gdy zza kurtyny lęku wysuwa się światło miłości. Tak też jest i w tych dniach, świętujemy bowiem święto. A dokładnie 250. rocznicę ustanowienia święta Najświętszego Serca Jezusowego przez papieża Klemensa XIII. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie Kościół w Polsce prosił Stolicę Apostolską o to święto. Czy dziś stać nas, wierzących, na to samo? Na świętowanie prawdziwej miłości bardziej niż lęku, NFZ-owych kłopotów i francuskich czy europejskich dramatów? 

 

Ten numer „Wstań” jest o Bożej miłości, która potrafi wyciągnąć z największych tarapatów. Doświadczył tego Artur Ceroński, który już w wieku 17 lat zabił człowieka. Dla ilu z nas byłby przegrany na całe życie? Ilu z nas zażądałoby jego śmierci? Bóg przemówił do niego przez… Ewangelię św. Jana. Bóg był zawsze przekonany do niego. On od tamtej chwili w celi już też. Ludzie do jego nawrócenia przekonywali się 7 lat. Dziś jest pastorem niekatolickiej wspólnoty kościelnej.

 

Polecam artykuł Anety Pisarczyk, który pomaga otwierać drzwi tym, którym trudne przeżycia z dzieciństwa nie pozwalają kochać w pełni. A także refleksję ks. Józefa Lacha SCJ o duchowości seniora. Przecież nie można modlić się tak samo przez całe życie.

Częstotliwość wydawania: dwumiesięcznik
ISSN: 0867-7603
Format: A4
Objętość: 26 stron
Rok wydania: 2015

Wstań luty-marzec 2015, dwumiesięczniki, prasa katolicka, bestsellery, nowe książki, gazety, religia, wiara, teologia, księgarnia internetowa Dehon, wydawnictwo Dehon, księża sercanie, nowości książkowe, nowo wydane, nowowydane.pl

DEHON

Wydawnictwo Księży Sercanów DEHON
ul. Saska 2, 30-715 Kraków
tel.: +48 12 290-52-98, 290-52-93
fax: wew.: 713

www.wydawnictwo.net.pl