sobota, 23 grudzień 2017 15:00

Słowo wśród nas nr 1/2018 r.

NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 1 2018 r. NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 1 2018 r. Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 1 2018 r.

Kup To Czasopismo

Tytuł: Słowo wśród nas nr 1 2018 r.
Częstotliwość wydawania: 
miesięcznik
ISSN:  
0867-7573 
Format: 140 x 205 mm
Rok wydania: 2017

Opis

W styczniowym numerze „Słowa wśród nas" poruszamy temat powołania do świętości. Stworzeni na obraz i podobieństwo Boga jesteśmy powołani, by w codziennym życiu upodabniać się do naszego Stwórcy i Ojca wzrastając w miłości do Boga i ludzi. W naszych artykułach zwracamy uwagę na tę codzienność bycia stawania się świętymi. Ukazujemy też konkretne „portrety świętości".
W Magazynie w artykule „Mój drogi braciszku..." piszemy o duchowej przyjaźni św. Teresy z Lesieux z seminarzystą Maurycym Bellierem. Ponadto zamieściliśmy tekst o ciszy, niezbędnej, byśmy mogli usłyszeć głos Boga oraz poruszające świadectwo o zerwaniu z uzależnieniem od gier komputerowym. Te dwa ostatnie teksty dotykają ważnych problemów związanych z naszym funkcjonowaniem we współczesnym świecie. W związku z dorocznym Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan podajemy jego hasło oraz sigla czytań mszalnych na ten czas. 
W numerze jak zawsze znajdują się Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych oraz Kalendarz liturgiczny, opis wybranej lektury – w tym przypadku jest to doskonała propozycja dla dzieci „Opowieści biblijne na dobranoc" - oraz krzyżówka.

„Słowo wśród nas" ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej

 

 

Promic

PROMIC Sp. z o.o. Oddział w Warszawie
ul. św. Bonifacego 9/1, 02-914 Warszawa

Sekretariat: tel. 22 642 50 82  Dział handl.: tel. 22 651 90 54 

www.wydawnictwo.pl