środa, 16 sierpień 2017 15:58

Słowo wśród nas nr 9 2017 r.

NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 9 2017 r. NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 9 2017 r. Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 9 2017 r.

Kup To Czasopismo

Częstotliwość wydawania: miesięcznik
ISSN:  
0867-7573 
Format: 140 x 205 mm
Rok wydania: 2017

Opis


Wrześniowy numer „Słowa wśród nas”, nosi tytuł „Poślij mnie, Panie!”, odwołujący się do słów z Księgi Izajasza. W głównych artykułach mówimy o tym, że każdy z nas może, podobnie jak Izajasz, powiedzieć Bogu: „Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6,8), ponieważ na mocy sakramentu chrztu wszyscy jesteśmy posłani, aby głosić światu dobrą nowinę o Bożej miłości do nas, grzeszników, aby umacniać słabych, okazywać miłosierdzie i towarzyszyć innym w drodze wiary. W Magazynie zamieściliśmy artykuł o pierwszym kapelanie, który został kandydatem na ołtarze, Słudze Bożym ks. Vincencie Capodano: „Misjonarzem jest się do końca”. Zginął on w Wietnamie, ratując pod ogniem rannego sanitariusza, a wcześniej ofiarnie służył jako duszpasterz żołnierzom marines. Ponadto przejmujące świadectwo radykalnego nawrócenia z przestępczej drogi „Posłał mnie, bym głosił dobrą nowinę”, napisane przez Kubę z warszawskiej wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. W ramach Naszych lektur polecamy książkę „Dawkins kontra Bóg” autorstwa Scotta Hahna i Benjamina Wikera. Odpierają oni po kolei argumenty, jakie przeciw Bogu wytoczył znany biolog, Dawkins i pokazują, do jakich konsekwencji prowadzą przyjęte przez Dawkinsa założenia. W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny oraz krzyżówkę, a także informację dla prenumeratorów – wśród osób, które opłacą prenumeratę na przyszły rok do końca grudnia 2017 roku, zostaną rozlosowane atrakcyjne wycieczki.

„Słowo wśród nas" ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień

• artykuły pogłębiające wiarę

• świadectwa czytelników

• żywoty świętych

• krzyżówki o tematyce biblijnej

Promic

PROMIC Sp. z o.o. Oddział w Warszawie
ul. św. Bonifacego 9/1, 02-914 Warszawa

Sekretariat: tel. 22 642 50 82  Dział handl.: tel. 22 651 90 54 

www.wydawnictwo.pl