wtorek, 25 lipiec 2017 15:30

Słowo wśród nas nr 8 2017 r.

NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 8 2017 r. NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 8 2017 r. Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 8 2017 r.

Kup To Czasopismo

Częstotliwość wydawania: miesięcznik
ISSN:  
0867-7573 
Format: 140 x 205 mm
Rok wydania: 2017

Opis

Sierpniowy numer „Słowa wśród nas" zatytułowany „Łaska i trud braterstwa" poświęcony jest relacjom miedzy braćmi. Posiadanie brata jest niewątpliwie łaską, jednak relacje braterskie bywają trudne, a rany zadane przez brata – szczególnie bolesne. Gdy udaje się je uleczyć i z Bożą pomocą odnowić braterskie więzi i doprowadzić do pojednania jest to wielka radość. Takie historie znajdujemy w Księdze Rodzaju. O dwóch z nich – Kaina i Abla oraz Józefa i jego braci – opowiadają trzy artykuły napisane przez doświadczonego rekolekcjonistę, ks. Adama Kiełtyka, zatytułowane: „Rodzinny dramat", „Rozdarta rodzina", „Droga ku pojednaniu".
W Magazynie znajduje się artykuł o św. Bracie Albercie – Adamie Chmielowskim i jego wyborze tego, co najważniejsze oraz dwa poruszające świadectwa. 
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, krzyżówkę oraz omówienie polecanej przez nas lektury. Tym razem są to dwie urocze i mądre, prześlicznie ilustrowane książeczki dla dzieci z serii „Pomocne elfy": „Mój przyjaciel Bóg. Poradnik dla dzieci" i „Jak dobrze być sobą. Słów kilka o poczuciu własnej wartości".

„Słowo wśród nas" ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.

 

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej

Promic

PROMIC Sp. z o.o. Oddział w Warszawie
ul. św. Bonifacego 9/1, 02-914 Warszawa

Sekretariat: tel. 22 642 50 82  Dział handl.: tel. 22 651 90 54 

www.wydawnictwo.pl