piątek, 16 czerwiec 2017 11:29

Słowo wśród nas nr 7 2017 r.

NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 7 2017 r. NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 7 2017 r. Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 7 2017 r.

Kup To Czasopismo

Częstotliwość wydawania: miesięcznik
ISSN:  
0867-7573 
Format: 140 x 205 mm
Rok wydania: 2017

Opis

ZACHĘCAMY DO SIĘGNIĘCIA PO LIPCOWY NUMER CZASOPISMA OREMUS, W KTÓRYM ZNAJDUJĄ SIĘ TEKSTY LITURGII MSZALNEJ NA KAŻDY DZIEŃ.

Lipcowy numer „Słowa wśród nas” nosi tytuł: „Napełnij mnie, Panie!” i stanowi kontynuację rozpoczętych w styczniu i prowadzonych także w czerwcu rozważań na temat formowania nas przez Boga. Tym razem skupimy się na łaskach płynących z napełnienia nas Duchem Świętym, obiecanym Pocieszycielem. To w Duchu Świętym doświadczamy miłości, radości i pokoju, szczególnie mocno podczas Eucharystii, to On czyni niemożliwe możliwym W Magazynie zamieściliśmy artykuł o życiowych zmaganiach św. Brygidy Szwedzkiej, niezwykłej kobiety, matki i mniszki, Patronki Europy, zatytułowany „Święta, która nie została emerytką”. Ponadto bardzo osobisty tekst dotyczący bł. Wincentego Frelichowskiego, harcerza, kapłana, męczennika z niemieckiego obozu w Dachau autorstwa Joanny Przybyły oraz świadectwo „Czy i tak za Mną pójdziesz – Gdy po uzdrowieniu przychodzi krzyż. W ramach Naszych lektur przedstawiamy książkę Adrienne von Speyr, znanej mistyczki i stygmatyczki, poświęconą Matce Bożej pt. „Służebnica Pańska”. W numerze jak zwykle znajdziemy ponadto Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny oraz krzyżówkę.

„Słowo wśród nas" ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej

 

Promic

PROMIC Sp. z o.o. Oddział w Warszawie
ul. św. Bonifacego 9/1, 02-914 Warszawa

Sekretariat: tel. 22 642 50 82  Dział handl.: tel. 22 651 90 54 

www.wydawnictwo.pl