poniedziałek, 20 marzec 2017 15:20

Słowo wśród nas nr 4 2017 r.

NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 4 2017 r. NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 4 2017 r. Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 4 2017 r.

Kup To Czasopismo

Częstotliwość wydawania: miesięcznik
ISSN:  
0867-7573 
Format: 140 x 205 mm
Rok wydania: 2017

Opis

ZACHĘCAMY DO SIĘGNIĘCIA PO KWIETNIOWY NUMER CZASOPISMA OREMUS, W KTÓRYM ZNAJDUJĄ SIĘ TEKSTY LITURGII MSZALNEJ NA KAŻDY DZIEŃ. 

Kwietniowy numer „Słowa wśród nas”, obejmujący ostatni tydzień Wielkiego Postu, Wielki Tydzień z Triduum Paschalnym oraz początek Okresu Wielkanocnego nosi tytuł „Ze śmierci do życia”. Artykuły, które mają nam pomóc dobrze przeżyć ten czas napisał ks. Artur Radacki MIC. Jak dać się odnaleźć Bogu w tym szczególnym czasie? Skąd bierze się smutek współczesnego człowieka i jak przejść od przygnębienia do radości w Panu? Autor przez kolejne artykuły prowadzi do podstawowej prawdy: to Chrystus zmartwychwstały niesie radość i pokój.
W Magazynie znajduje się interesujący artykuł ks. Eugeniusza Zarzecznego MIC „Od Paschy żydowskiej do Paschy chrześcijańskiej” oraz tekst Joanny Przybyły „Niezwykła mowa kwiatów”, a także świadectwo – odpowiedź na ankietę „Bóg żyje i działa”.
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, omówienie polecanej przez nas lektury – książki J. Guiberta „Przyjdź, miłosierdzie Twoje!” oraz krzyżówkę.

 

„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie. 

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej

Promic

PROMIC Sp. z o.o. Oddział w Warszawie
ul. św. Bonifacego 9/1, 02-914 Warszawa

Sekretariat: tel. 22 642 50 82  Dział handl.: tel. 22 651 90 54 

www.wydawnictwo.pl