piątek, 17 luty 2017 18:16

Słowo wśród nas nr 3 2017 r.

NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 3 2017 r. NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 3 2017 r. Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas nr 3 2017 r.

Kup To Czasopismo

Częstotliwość wydawania: miesięcznik
ISSN:  
0867-7573 
Format: 140 x 205 mm
Rok wydania: 2016

Opis


1 marca rozpoczyna się Wielki Post, dlatego numer marcowy, zatytułowany: „Dam ci wody żywej", poświęciliśmy temu, jak dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. W artykułach piszemy o tym, czym jest modlitwa, post i jałmużna, jak pozwolić napełnić się „wodą żywą" – łaską Ducha Świętego i błogosławieństwem, którego pragnie nam udzielać Jezus oraz czym jest dla nas krzyż.

Magazyn otwiera artykuł o Fra Angelico, świetnym malarzu wczesnego renesansu, dominikaninie, którego twórczość wciąż prowadzi ludzi do Boga. Ponadto świadectwo o konsekwencjach wybierania wiary w życiu oraz krótki, ale bardzo pomocny codzienny rachunek sumienia – czyli „Najłatwiejsza modlitwa". 
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, omówienie polecanej przez nas lektury – tym razem jest to mocne świadectwo radykalnego nawrócenia angielskiego gangstera Johna Pridmore'a i jego przemienionego, owocnego życia w służbie ewangelizacji pt. „Ewangelia według gangstera" oraz krzyżówkę.

„Słowo wśród nas" ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie.

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej

Promic

PROMIC Sp. z o.o. Oddział w Warszawie
ul. św. Bonifacego 9/1, 02-914 Warszawa

Sekretariat: tel. 22 642 50 82  Dział handl.: tel. 22 651 90 54 

www.wydawnictwo.pl