poniedziałek, 16 styczeń 2017 13:50

Słowo wśród nas Nr 2 2017

NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas Nr 2 2017 NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas Nr 2 2017 Wydawnictwo Promic - Słowo wśród nas Nr 2 2017

Kup To Czasopismo

Częstotliwość wydawania: miesięcznik
ISSN:  
0867-7573 
Format: 140 x 205 mm
Rok wydania: 2016

Opis

ZACHĘCAMY DO SIĘGNIĘCIA PO LUTOWY NUMER CZASOPISMA OREMUS, W KTÓRYM ZNAJDUJĄ SIĘ TEKSTY LITURGII MSZALNEJ NA KAŻDY DZIEŃ. 

Lutowy numer „Słowa wśród nas” zatytułowaliśmy „Łaska nawrócenia”. W czterech kolejnych artykułach piszemy o tym, że nawrócenie – czyli odwrócenie się od grzechu i zwrócenie się ku Bogu – to zadanie na całe życie, a nie jednorazowy akt, a ponieważ to Bóg sam pociąga nas ku sobie, to za każdym nawróceniem kryje się Jego łaska. Dzięki niej możemy iść do innych z posłannictwem Ewangelii.
W Magazynie znajduje się artykuł o małżonkach Pryscylli i Akwili - współpracownikach św. Pawła, których imiona znamy z Dziejów i Listów Apostolskich, ponadto świadectwo o modlitwie i poruszający tekst o Mszach świętych wieczystych – czym są, jak i za kogo je zamawiać – wcale nie tylko za zmarłych! 
W numerze jak zwykle znajdziemy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych, Kalendarz liturgiczny, omówienie polecanej przez nas lektury – poruszającego świadectwa życia pełnego radości pomimo ciężkiej choroby pod tytułem „Gorzki dar”, autorstwa Grażyny Zielińskiej oraz krzyżówkę. 

„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie. 

• rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
• artykuły pogłębiające wiarę
• świadectwa czytelników
• żywoty świętych
• krzyżówki o tematyce biblijnej 

 

Promic

PROMIC Sp. z o.o. Oddział w Warszawie
ul. św. Bonifacego 9/1, 02-914 Warszawa

Sekretariat: tel. 22 642 50 82  Dział handl.: tel. 22 651 90 54 

www.wydawnictwo.pl