wtorek, 15 listopad 2016 18:43

Oremus nr 12 2016 r.

NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Oremus nr 12 2016 r. NowoWydane - Wydawnictwo Promic - Oremus nr 12 2016 r. Wydawnictwo Promic - Oremus nr 12 2016 r.

Kup To Czasopismo

Częstotliwość wydawania: miesięcznik
ISSN:  0867-7573
Format: 
110 x 159 mm
Rok wydania: 
2016

Opis

W nowym roku liturgicznym OREMUS zostanie wzbogacony o:
- ROZWAŻANIA NA ŚWIĘTA
- nowy dział - PYTANIA I ODPOWIEDZI - w którym będzie można przeczytać odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości
ponadto:
Jesteśmy już na Facebooku! Zapraszamy wszystkich do polubienia profilu oraz do aktywnego udziału w różnych dyskusjach.

Od 1 stycznia 2016 r. podajemy teksty czytań mszalnych i aklamacji według nowego Lekcjonarza, zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski.

W grudniowym numerze miesięcznika „Oremus":
- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień; 
- wprowadzenia liturgiczne i rozważania – na niedziele, uroczystości i święta – przygotowane przez ks. Krzysztofa Porosło, młodego liturgistę z archidiecezji krakowskiej (obecnie na studiach w Pampelunie), zaangażowanego m.in. w organizowanie warsztatów liturgicznych „Mysterium fascinans", autora wielu artykułów i książek. Widzieliśmy go niedawno jako ceremoniarza podczas ŚDM w Krakowie; 
- modlitwy wiernych autorstwa Anny M. Faszczowej, teologa-dogmatyka, animatorki chóru Angelus – diakonii muzycznej w Horyńcu-Zdroju; 
- wstęp do okresu Bożego Narodzenia napisany przez ks. Sławomira Sosnowskiego, liturgistę z archidiecezji łódzkiej; 
- pierwszy tekst z nowego działu „Pytania i odpowiedzi". Ks. Bartosz Szoplik, liturgista z archidiecezji warszawskiej, odpowiada na pytanie:

Uczestnicy Mszy świętej coraz częściej w trakcie liturgii odbierają SMS-y, sprawdzają wiadomości, wychodzą, by odebrać połączenie. Nierzadko dobiegają sygnały, melodyjki, czasem dość głośne, bo ktoś zapomniał wyciszyć czy wyłączyć komórkę. Jak może/powinna wspólnota eucharystyczna na to reagować?

- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta przygotowane przez Adama Kowalskiego.

W ramach „Liturgicznego ABC" Maciej Zachara MIC przedstawia sylwetkę ks. Kazimierza Bieszka (1890-1946), dla którego bardzo ważną kwestią był świadomy i czynny udział wiernych w liturgii; Michał Kozak MIC w cyklu „Pokochać Psalmy" pisze o psalmach tęsknoty; Halina Świrska w cyklu „Nasza okładka" przybliża „Boże Narodzenie" (ikona z Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem).
Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.

• Czytania liturgiczne
• Modlitwy mszalne
• Wprowadzenia liturgiczne
• Rozważania
• Modlitwa powszechna
• Liturgiczne ABC
• Pokochać Psalmy
• Propozycje śpiewów 
• Informacje o nowościach wydawniczych

Miesięcznik „Oremus" ukazuje się od 1995 roku. Zawiera teksty liturgii Mszy świętej na każdy dzień. Daje wgląd w proponowane przez Kościół codzienne czytania biblijne i formularze mszalne, inspiruje do aktywnego uczestnictwa w liturgii. Dzięki zamieszczonym komentarzom i wprowadzeniom słowo Boże staje się bliższe, bardziej zrozumiałe. 

Promic

PROMIC Sp. z o.o. Oddział w Warszawie
ul. św. Bonifacego 9/1, 02-914 Warszawa

Sekretariat: tel. 22 642 50 82  Dział handl.: tel. 22 651 90 54 

www.wydawnictwo.pl