wtorek, 13 wrzesień 2016 16:06

Promyczek Dobra 9/2016

PROMYCZEK - Promyczek Dobra 9/2016 PROMYCZEK - Promyczek Dobra 9/2016 PROMYCZEK - Promyczek Dobra 9/2016

Opis

Kup To Czasopismo

ISSN: 1232-5805
Format: 210x280 mm
Objętość: 28
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016


Miesięcznik dla dzieci, Promyczek Dobra rozpoczyna nowy rok szkolny z głośnym przytupem. Otóż, od września pojawią się u nas nowe rubryki i nowy autorzy. Jesteście ciekawi zmian? Zajrzyjcie koniecznie do środka!

Nowością jest Ewangelia z niedzieli z danego miesiąca, którą opracowuje pod możliwości dzieci, katechetka, pani Marta Gródek- Piotrowska. Tekst opatrzony jest ikonkami do wspólnego czytania z młodszym rodzeństwem. Rozpoczynamy również wspaniałą podróż po zamkach polskich i związanych z nimi legendami. W ciągu całego roku odwiedzimy miejsca znane, jak i te trochę zapominanie, a wspaniałe legendy przypomni nam pani Milenia Małecka-Rogal. Ilustracje do Zamki i legendy wykonuje pani Sylwia Hyży, która wraz z p. Milenią przygotowały dla dzieci super dodatek na cały rok- grę planszową. Tęga głowa, to nowa rubryka prowadzona przez panią Sabinę Groń na stronach 12-13. Poznamy w niej przysłowia i pobawimy się w językowe zagadki. We wrześniowym numerze rozpoczynamy również 13-odcinkowy komiks poświęcony objawieniom Matki Bożej w Fatimie. W roku 2017 przypada 100. rocznica. Teksty i scenariusz przygotowuje ks. Bogusław Zeman, paulista, autor bajek i opowieści religijnych dla dzieci, a ilustruje znana już dzieciom p. Jadwiga Żelazny. Na ostatniej stronie, również w formie komiksowej Promyczek będzie zwracał uwagę dzieciom na zasady dobrego wychowania. Kiedy i komu mówimy "dzień dobry", dlaczego ustępujemy miejsca i wiele innych problemów omówi pan Michał Pawłowski, ojciec trójki rozbrykanych dzieci, który problemy z savoir vivre-em zna od podszewki.

Ponadto w numerze: ciąg dalszy katechez bp Antoniego Długosza o uczynkach miłosierdzia, Promyczkowa Szkoła Miłosierdzia, ciekawe łamigłówki i zadania logiczne, opowiadanie dla dzieci o uczynku „nieumiejętnych pouczać”.

PROMYCZEK

Wydawnictwo PROMYCZEK
Plac Kolegiacki 4
33-300 Nowy Sącz
Tel. 18 443-44-00, 605-060-388

 

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK jest jedną z nielicznych katolickich oficyn w Polsce (jeśli nie jedyną), która całość swojej oferty kieruje wyłącznie do dzieci. Wszystkie działania wydawnictwa zmierzają w takim kierunku, aby przychodzić z pomocą rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom, którzy są odpowiedzialni za kształtowanie osobowości dziecka. Wydawnictwo od 25 lat wydaje katolicki miesięcznik dla dzieci w wieku 6-9 lat- Promyczek Dobra, a od 2008 roku z powodzeniem rozwija Filmotekę Promyczka, w skład której wchodzą animowane filmy religijne dla dzieci, m.in. Opowieści Biblijne ze Starego i Nowego Testamentu, Domek na skale czy polska produkcja Aureola-od Stanisława do Karola. Wydawnictwo sprawuje również opiekę nad zespołem dziecięcym Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

www.promyczek.pl