środa, 07 wrzesień 2016 11:16

Czas serca wrzesień-październik 2016

NowoWydane - DEHON - Czas serca wrzesień-październik 2016 NowoWydane - DEHON - Czas serca wrzesień-październik 2016 DEHON - Czas serca wrzesień-październik 2016

Opis

Po okresie wakacji i urlopów wracamy do „normalnego” życia domowego i zawodowego. Zapewne był to czas odpoczynku, zwiedzania ciekawych miejsc, spotykania nowych ludzi. Zwykle jednak nawet ten czas wytchnienia od obowiązków nie jest wolny od różnych doświadczeń, trudnych momentów, gdzie na próbę wystawiana jest nasza cierpliwość i nasza wiara. Jak dobrze, gdy w takich momentach towarzyszą nam życzliwi ludzie, którzy stają się wsparciem, potrafią dodać nam otuchy, którzy się za nas pomodlą.

 

Gdy wciąż jeszcze pozostajemy w optyce Roku Miłosierdzia, pragniemy zwrócić naszą uwagę właśnie na duchowe wsparcie, którego udzielamy innym albo sami doświadczamy w różnych sytuacjach. Określamy to jako uczynki miłosierdzia względem duszy. W wywiadzie z Martą Liburą możemy przeczytać o zupełnie nowym rodzaju posługi ewangelicznej w Polsce, tzw. Strumieniach Życia, które są rodzajem duchowej terapii dla osób doświadczonych różnymi zranieniami, związanymi z relacjami z rodzicami i bliskimi, z naszą płciowością. O wsparciu duchowym i psychologicznym z ks. Jackiem Prusakiem, jezuitą, pełniącym posługę psychologa i terapeuty, rozmawia Dorota Bidzińska. Z kolei o potrzebie i skuteczności modlitwy wstawienniczej opowiada pani Krystyna Sobczyk, która od wielu lat posługuje tą modlitwą w diecezji krakowskiej. Angelika Wiech natomiast przeprowadziła wywiad z Igą i Konradem Grzybowskimi, młodymi wojownikami Boga, założycielami fundacji „Ster na Boga”, którzy pomagają młodzieży żyć czystą i autentyczną miłością.

 

Poza tym w bieżącym numerze znajdziemy fachowe wyjaśnienie, na czym polega diagnostyka prenatalna i jakie są jej moralne uwarunkowania – to w kolejnym artykule ks. Krzysztofa Palucha. Natomiast ks. Piotr Chmielecki zachęca nas do zaangażowania się w Duchowy Patronat Misyjny – nie każdy przecież może wyjechać na misje, ale każdy może je wspierać.

 

To tylko wybrane propozycje. Mam jednak nadzieję, że lektura całego numeru „Czasu Serca” rzuci nam nieco więcej światła na to, w jaki jeszcze sposób możemy być bliżej naszych sióstr i braci, którzy pozostają w różnych potrzebach czy doznają niepokojów i rozterek, jak możemy im pomóc, jak lepiej się za nich modlić. Wszystko po to, by iść drogą Jezusa, który towarzyszył grzesznikom i tym, którzy się źle mają, aby odmienić ich los, by doświadczyli pociechy i uzdrowienia.

ks. Dariusz Salamon SCJ
redaktor naczelny "Czasu Serca"

Spis treści

TEMAT NA CZASIE

Strumienie z Jezusowego wnętrza – z Martą Liburą rozmawia ks. Dariusz Salamon SCJ

CZAS KOŚCIOŁA

Modlitwa za zmarłych – Beata Zajączkowska

Franciszek

Pocieszenie, które przychodzi od Pana

CZAS DUCHOWOŚCI

O miłości, której nie ogarniesz okiem… – ks. Sławomir Kamiński SCJ

Zapiski o. Dehona

Krzywdy cierpliwie znosić – ks. Gabriel Pisarek SCJ

Serce Jezusa, wszelkiej chwały najgodniejsze – bp Józef Zawitkowski

CZAS APOSTOLSTWA

Kiedy ksiądz, kiedy psychoterapeuta? – z ks. Jackiem Prusakiem rozmawia Dorota Bidzińska

Duchowy Patronat Misyjny – ks. Piotr Chmielecki SCJ

CZAS ZAMYŚLENIA

Miłosierdzie w myśleniu, czyli o tym, jak bije ludzkie serce – ks. Przemysław Bukowski SCJ

CZAS ŚWIADECTWA

Prawdziwość chrześcijaństwa – s. Celina Natalia Tendaj SłNSPJ

Sylwetki

Przyjaciele Boga – z Krystyną Sobczyk rozmawia ks. Dariusz Salamon SCJ

CZAS RODZINY

Błogosławieństwa – poradnik wychowawcy – recenzja książki: Katarzyna Bogucka

Pomoc w trudnych sprawach

Zaangażowane rodzicielstwo – Aneta Pisarczyk

Diagnostyka prenatalna – ks. Krzysztof Paluch SCJ

CZAS MŁODYCH

Prawdziwa miłość źródłem miłosierdzia – z Igą i Konradem Grzybowskimi rozmawia Angelika Wiech

CZAS WZRASTANIA

Lectio divina

Mają Mojżesza i Proroków... – ks. Krzysztof Napora SCJ

Lekarza nie potrzebują zdrowi – ks. Dariusz Salamon SCJ

CZAS CZYTELNIKA

Krzyżówka nr 80

 

 

Częstotliwość wydawania: dwumiesięcznik
ISSN: 1230-7297
Format: A4
Objętość: 42 strony
Rok wydania: 2016

Czas serca styczeń-luty 2015, dwumiesięczniki, prasa katolicka, gazety, religia, wiara, teologia, księgarnia internetowa Dehon, wydawnictwo Dehon, księża sercanie, nowości książkowe, nowo wydane, nowowydane.pl

DEHON

Wydawnictwo Księży Sercanów DEHON
ul. Saska 2, 30-715 Kraków
tel.: +48 12 290-52-98, 290-52-93
fax: wew.: 713

www.wydawnictwo.net.pl