wtorek, 30 sierpień 2016 14:34

Polonia Christiana nr 51

NowoWydane - Polonia Christiana - Polonia Christiana 51 NowoWydane - Polonia Christiana - Polonia Christiana 51 Polonia Christiana - Polonia Christiana 51

Opis

 - Być przygotowanym – to wielkie wyzwanie zwłaszcza dla prawdziwego chrześcijanina. Czy jesteśmy gotowi i właściwie zabezpieczeni na czas wielkich sztormów? Co powinniśmy robić, gdy przyjdzie czas próby? Czy tylko wierzyć? – pyta redaktor naczelny magazynu, Sławomir Skiba. W numerze przedstawiamy tych, którzy, oprócz modlitwy, praktykują również i czynny prepping. Czym on jest i dlaczego warto się nim zainteresować – o tym przeczytamy w najnowszym numerze dwumiesięcznika „Polonia Christiana”.

 

Dlaczego jednak coraz więcej osób ulega modzie na przygotowywanie się do końca świata, choćby tego lokalnego? Piotr Doerre, analizując współczesne powieści i dzieła filmowe zauważa, że kultura radykalnie zarzuciła optymistyczną wizję przyszłości, a obraz, który odsłania przed naszymi oczami, może przerazić – stale bowiem obcujemy z wizjami końca świata, apokalipsy „zombie” i krwawego, zwierzęcego niemal rozrachunku między tymi, którzy przetrwają. Czy zatem kręgi walczące o rząd naszych dusz nie chcą w ten sposób pchnąć całych społeczeństw ku rozpaczy?

 

Ale 51. numer magazynu „Polonia Christiana” to nie tylko temat survivalu i preppingu. To także kolejna próba przejrzenia się w zwierciadle wielkiego kryzysu w Koście. Po publikacji adhortacji „Amoris laetitia” Krystian Kratiuk pyta więc, gdzie są dziennikarze wierni Chrystusowi, z trudem próbując wypatrzeć ich w katolickich czasopismach. Jakub Majewski natomiast, przypomina o „szponach kompromisu” w których znalazły się katolickie środowiska w kontekście projektu ustawy antyaborcyjnej. W najlepszym polskim magazynie dla katolików nie mogło zabraknąć także tekstu profesora Roberto de Mattei, który pisze o zmasowanym ataku na rodzinę ze strony sił Zła, chwaląc przy tym jednego z polskich biskupów. O szokującej iluminacji na fasadzie bazyliki św. Piotra pisze zaś Jerzy Wolak, pytając: „Kościele święty, Rzymie umiłowany, Watykanie niezłomny, co się z Tobą stało?”.

 

Ponadto w numerze: doktor Izabella Stępkowska o kłamstwie „śmierci mózgu”, Grzegorz Braun o „darach reformacji” i Tomasz Cukiernik o ułudzie unijnego raju polskich rolników. Nie zabrakło również felietonów Andrzeja Pilipiuka, Tomasza Żaka i Stanisława Michalkiewicza.

 

Częstotliwość wydawania: dwumiesięcznik
ISSN: 1898-7877
Format: 224 x 285 mm
Objętość: 96 stron
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Polonia Christiana nr 44, dwumiesięczniki, prasa katolicka, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi, księgarnia internetowa, nowości książkowe, nowo wydane, nowowydane.pl

Polonia Christiana

Dwumiesięcznik Polonia Christiana
ul. Augustiańska 28, 31-064 Kraków

www.pch24.pl/pismo