środa, 12 sierpień 2015 14:59

Polonia Christiana nr 42

NowoWydane - Polonia Christiana - Polonia Christiana nr 42 NowoWydane - Polonia Christiana - Polonia Christiana nr 42 Polonia Christiana - Polonia Christiana nr 42

Opis

„Mężczyznę Zachodu wykończyły dwudziestowieczne ideologie. Komunizm zabrał mu wolność, nazizm pozbawił go honoru, socjalizm ukradł mu odpowiedzialność, a konsumpcjonizm siłę. A na koniec, genderyzm odarł go z tożsamości” – tłumaczy Jerzy Wolak w tytułowym felietonie, który stanowi wstęp do dalszych analiz tego niepokojącego fenomenu.

Grzegorz Kucharczyk i Kajetan Rajski temat kryzysu męstwa podjęli z dwojakiej perspektywy: znajdującego się obecnie w defensywie ojcostwa oraz problemów z identyfikacją, które stają się udziałem młodych, często dorastających jeszcze, mężczyzn. Wywiadów na temat formacji nowego pokolenia udzielili ks. Jacek Stryczek (prezes Stowarzyszenia „Wiosna”, duszpasterz ludzi biznesu) oraz Piotr Milczanowski i Lech Haydukiewicz (dyrektorzy Szkoły Podstawowej dla Chłopców „Wierchy” Stowarzyszenia STERNIK w Krakowie). Nie zabrakło również kobiecego punktu widzenia – o tym, kim współcześni mężczyźni często nie są, a kim powinni być, piszą Iwona Kucharska i Bogna Białecka.

Jak zawsze, w najstaranniej ilustrowanym katolickim magazynie nie zabrakło miejsca na promocję Piękna. Jerzy Wolak zabiera Czytelników na fascynującą wędrówką po wiedeńskim Cesarsko‑Królewskim Muzeum Historii Sztuki. Z tekstu Mariusza Soleckiego z kolei dowiedzieć się można, który z polskich noblistów nosił się z zamiarem wstąpienia do zakonu paulinów.

Warto również – zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia – zatrzymać się dłużej nad artykułem kardynała Jorge Mediny Esteveza, przypominającym o ogromnej łasce Bożego miłosierdzia. Po uczcie dla ducha, nie zaszkodzi pomyśleć również o uczcie dla ciała – niewątpliwie pomoże w tym tekst Adama Dworakowskiego o tajnikach i historii węgierskiej kuchni.

Częstotliwość wydawania: dwumiesięcznik
ISSN: 1898-7877
Format: 224 x 285 mm
Oprawa: miękka

Objętość: 96 stron

Rok wydania: 2015

Polonia Christiana nr 42, dwumiesięczniki, prasa katolicka, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi, księgarnia internetowa, nowości książkowe, nowo wydane, nowowydane.pl

Polonia Christiana

Dwumiesięcznik Polonia Christiana
ul. Augustiańska 28, 31-064 Kraków

www.pch24.pl/pismo