poniedziałek, 05 wrzesień 2016 14:25

Życie dla życia. Książka z filmem DVD pt. „Basia”

NowoWydane - Wydawnictwo AA - Życie dla życia. Książka z filmem DVD pt. „Basia” - Małgorzata Terlikowska, Tomasz P. Terlikowski NowoWydane - Wydawnictwo AA - Życie dla życia. Książka z filmem DVD pt. „Basia” - Małgorzata Terlikowska, Tomasz P. Terlikowski Wydawnictwo AA - Życie dla życia. Książka z filmem DVD pt. „Basia” - Małgorzata Terlikowska, Tomasz P. Terlikowski

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-7864-481-1
Format:
 140 x 200 mm
Objętość: 208
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Opis

W świecie, w którym zaczyna liczyć się tylko dobro silniejszych potrzebujemy przykładów kobiet dzielnych i mężnych, które przedłożyły życie swojego dziecka nad własne. Na szczęście ich nie brakuje. Kobiety, mimo ogromnej aborcyjnej propagandy, nadal są w stanie wybierać życie dzieci, a gdy trzeba - nawet oddawać za nie swoje. Czasem, wbrew nieuchronnej diagnozie, wracają do zdrowia, ciesząc się dzieckiem, któremu dały szansę się narodzić. Część z nich została wyniesiona na ołtarze, ale niektóre wcale nie kierowały się wiarą czy pobudkami religijnymi. Chroniąc życie swojego dziecka, pokazały, że wiedzą, czym jest prawdziwa miłość. Oto poruszające historie młodych kobiet, matek, a także lekarzy i tych, którzy dla uratowania dziecka potrafią położyć na szali swoje życie i dostatek. To historie dające nadzieję, że Pan Bóg pisze prosto po naszych krzywych ścieżkach.

Do książki dołączamy film o Basi, u której w czwartym miesiącu ciąży zdiagnozowano nowotwór węzłów chłonnych. Lekarz prowadzący chciał ją leczyć, ale bez dziecka. Dla Michała i Basi nie było „ale". Czekali na Mateuszka pięć lat i wymodlili go, prosząc o cud poczęcia przy grobie papieża Jana XXIII w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Mateusz, jak mówi jego tata, jest rzymianinem, bo z Rzymu go z Basią przywieźli. Tam się począł. Jego imię po hebrajsku znaczy: „dany od Boga". W tych trudnych chwilach pojawiło się jednak światełko w tunelu.

Film pt. Basia
Scenariusz: Maciej Bodasiński, Marek Wlezień
Realizacja: Maciej Bodasiński, Lech Dokowicz
Zdjęcia: Lech Dokowicz
Montaż: Marek Wlezień
Muzyka: Michał Lorenc
Czas trwania: 31 min.

Wydawnictwo AA

Andrzej Mardyła, Hanna Mardyła
ul. Swoboda 4, 30-332 Kraków
Tel. 12 292 68 69, 12 292 09 05, kom. 695 994 193

 

www.religijna.pl