Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-77-3
Objętość: 227
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

Losy bohaterów rozgrywają się w otoczeniu przyrody, w pięknym miejscu jakim są Kurpie Zielone. Ich problemy, miłości, smutki i radości osadzone są realiach lat osiemdziesiątych minionego stulecia, ale wydarzyć się mogły i dziś. Główną bohaterkę poznajemy jako młodą dziewczynę, próbującą się wyrwać ze wsi, na której nie widzi dla siebie przyszłości. Towarzysząc jej burzliwym losom, doznajemy rozterek jak w prawdziwym życiu. Niesamowicie sprawnie poprowadzona akcja, barwne postacie i zagmatwane losy bohaterów sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem. Zaskakujące zakończenie wynagradza wszystkie łzy jakie popłynąć mogą w trakcie lektury.

Published in Powieść
wtorek, 09 maj 2017 15:52

Notros

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-81-0
Objętość: 130
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

Ta ciepła i emocjonalna bajka pokazuje los jaki może spotkać psa pozostawionego bez opieki w samochodzie w upalne popołudnie. Notros opuszcza nagrzany samochód, w którym go zamknięto na sklepowym parkingu. Goniąc za szopem gubi się i nie może odszukać swojej pani. Zanim odnajdzie dom przeżyje mnóstwo ciekawych przygód. Towarzyszyć mu w nich będą bohaterowie – dwa zwierzęta należące do gatunków będących w Polsce pod ścisłą ochroną i jeden uroczy, psotny szop.

Pod warstwą tkliwej, ujmującej za serce historii skryte są sylwetki niecodziennych bohaterów, których życie i sposoby na przetrwanie w różnych sytuacjach poznajemy. Co wiemy o takich zwierzętach jak: szop pracz, ryś czy żbik? Czy mogą zaprzyjaźnić się z rasowym psem? Czy taki rasowy pies może wyglądać jak przybłęda? Kto mu pomoże, kto pokocha?

Wszystkiego dowiecie się z tej urokliwej książeczki oczywiście z kolorowankową niespodzianką dla małych czytelników.

Published in Bajki
poniedziałek, 08 sierpień 2016 17:41

Tajemnica Żabiej Wyspy

Opis

Śmieszka, Sysia, Artur, ślimak, sroka i wiele innych wspaniałych postaci niezwykle intrygującej propozycji nie tylko, jak się okazuje dla dzieci. W książeczce autorstwa Magdaleny Laski. Poznajemy sympatyczną żabkę i jej trochę mniej sympatyczną przyjaciółkę żmiję Sysię. Czy taka przyjaźń jest w ogóle możliwa? Jak najbardziej! W bajkach, wszystko jest możliwe! Jak również to, by w niezwykłe przygody małych bohaterów wpleść pewną tajemnicę związaną z podziemną komnatą. Kim tak naprawdę jest żabka Artur? O co zostaje oskarżona i wydalona z Żabiej Wyspy Sysia? Jak zwierzątka uratują Żabią Wyspę przed zagładą?

Pomysłowa, ciekawa, z humorem, ale i mądrym morałem „Tajemnica Żabiej Wyspy” zabierze wszystkich w świat zwierzęcych problemów, trosk, radości, ale i ważnych wyborów. Autorka pokazuje cechy prawdziwej przyjaźni, wspólnej walki, mobilizacji o dobro i przetrwanie jednego z wielu odcinków przyrody, też ważnego i cennego. Pozycja, którą szczerze polecam!

 

ISBN: 978-83-64426-51-3
Format: 148 x 210 mm
Objętość: 100 str.
Rok wydania: 2016

Jak tata reperował słońce, Marek Pękala, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Published in Dla Dzieci