Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-61-2
Objętość: 122
Format: 210x297
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Opis

Teatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki, to doskonała zabawa oraz pomoc dydaktyczna dla nauczycieli, ale też innych opiekunów, a przede wszystkim rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, a także wczesnoszkolnym. W tej książce znajdziecie nie tylko bajeczki i wskazówki, jak na ich podstawie przygotować teatralne inscenizacje, ale tematy, które inspirują do rozmów z dziećmi po skończonej lekturze.

Beata Barbara Jadach jest autorką kilku pozycji dla dzieci oraz nauczycieli grup przedszkolnych. Z wykształcenia jest pedagogiem i doskonale zna problemy związane z edukacją dzieci. Nic dziwnego, że pisząc wskazówki dla inscenizacji, bajki i wierszyki, w końcu postanowiła je opublikować.

Autorka przemyca w swoich czarownych opowieściach bardzo cenne uwagi i uniwersalne przesłania, ale też omawia w niezwykle sugestywny i pouczający sposób różne sytuacje oraz zachowania, które mogą wyjaśnić dzieciom rozmaite aspekty życia.

Książka podzielona jest na dwa rozdziały, jeden dotyczy uczuć, drugi – emocji. W każdym 
z nich, dzięki zawartej w nim bajce, płynącemu z niej morałowi, praktycznym poradom oraz wskazówkom, dzieci uczą się nazywać swoje emocje, uczucia i wyciągać wnioski, a także znajdywać powody takiego czy innego zachowania.

Teatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki. Uczucia i emocje to doskonała książka, która obok dydaktycznego, ma też działanie terapeutyczne.

Gorąco polecam!

Agnieszka Krizel

 

 

 

Published in Bajki