Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-85-8
Objętość: 26
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

Fraszki muzyczne Miry Białkowskiej w połączeniu z wesołymi i skocznymi ilustracjami Agnieszki Kazały, to niecodzienna i nowa propozycja dla dzieci. Młodzi czytelnicy mają możliwość poznania różnych instrumentów muzycznych oraz wykazania własnej inicjatywy przy kolorowankach, które wykonają według swojej wizji i kreatywności. Krótkie, lekkie, łatwo wpadające w ucho, momentami zabawne, poważne, subtelne, takie, do których można utworzyć własną linię melodyczną, bo aż chce się je wyśpiewać czy zagrać. Mądre, pouczające, uwrażliwiające na szacunek wobec rzeczy martwych, bo może się wydawać, że nie mają duszy, a to jest błędne myślenie. Instrumenty mają duszę zaklętą w muzyce, jaką nam wygrywają.

Published in Fraszki
środa, 16 sierpień 2017 15:34

Kwiatki znane i nieznane fraszkami przyodziane

E-book

ISBN: 978-83-64426-93-3
Oprawa: e-book
Rok wydania: 2017

Opis

„Kwiatki znane i nieznane fraszkami przyodziane”, to druga z rzędu, po „Instrumentach...”, propozycja duetu: Białkowska – Kazała.

Dowcipne, zgrabne fraszki zilustrowane wesołymi obrazkami do samodzielnego kolorowania – zauroczyć mogą zarówno małych jak i dużych czytelników. Odkrywanie podpowiedzi zawartych w krótkich utworach i wspólne z dzieckiem kolorowanie kwiatów odpręży każdego i sprawi, że nie będzie to czas zmarnowany.

 

Published in E-booki
wtorek, 09 maj 2017 16:35

Tofik i przyjaciele

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-75-9
Objętość: 140
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2017

Opis

Jeśli myślicie, że smoki nie istnieją, to jesteście w dużym błędzie. Tofik, to sympatyczny i niezwykły mały smoczek, który pojawił się w życiu pewnej rodziny zupełnie niespodziewanie. Tajemniczy Tofik uczy dzieci, jak ważną rolę w naszym życiu pełni ekologia, zdrowe odżywianie, ruch, a nie tylko siedzenie przed komputerem, bierność i gry elektroniczne. Ważne jest wspólne spędzanie wolnego czasu, a nawet jak się okaże, opieka nad własnym ogródkiem i przyjaźń, ta prawdziwa, szczera. Poznajcie świat Tofika, który zachwyci Was mądrością, praktycznym podejściem do otaczającej go rzeczywistości, sprytem. Czy uda mu się skraść Wasze serca? Polecam!

Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

Published in Dla Dzieci
piątek, 03 luty 2017 16:30

Karate Lemur

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-73-5
Objętość: 30
Rok wydania: 2017

Opis

„Karate Lemur” to rymowana historyjka o leśnych zwierzętach, które postawiły na zdrowie i kondycję. Z serii: Czytaj i koloruj.

„Czy warto jest marzyć? Czy warto realizować swoje marzenia? A co, jeśli wymagają wysiłku i poświęcenia? Jeżeli lubicie marzyć, podejmować wyzwania, poznawać nowe rzeczy, a także czytać i kolorować – zapraszam do przygody z mistrzem Lemurem. Przeczytajcie moją rymowaną opowieść, rozwiążcie krzyżówkę, spróbujcie policzyć do dziesięciu po japońsku i pokolorujcie wszystkie ilustracje tak, aby była to bardzo wesoła książeczka. Życzę miłej zabawy” – autorka: Agnieszka Kazała.

„Karate Lemur” to rymowana i zabawna historyjka, która spodoba się zarówno małym jak i dorosłym czytelnikom. W tej opowiastce Lemur spełnia swe sportowe marzenie, zakładając szkołę karate. To zachęcająca do aktywności wierszowanka o tym, że uprawianie sportu przynosi same korzyści, nie tylko zdrowotne, ale wiąże się też z systematycznością i wyczuciem sytuacji. A to wszystko dla naszej czytelniczej satysfakcji :)

Mądra, z humorem, rymem i rytmem.

Polecam wszystkim bez wyjątków!
Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

 

 

 

Published in Dla Dzieci
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 14:45

Kram z marzeniami

Opis

Poznajcie historię Zajączka, który zapragnął spełniać marzenia sąsiadów, gdyż chciał, aby wszystkie zwierzęta w lesie były szczęśliwe. Poznajcie też jeża Antoniego, liska Oskarka i roztargnionego dzięcioła Zenona, który zgubił swoją czapeczkę. Dowiedzcie się, czy marzenie sowy Eleonory da się spełnić i jaka kara spotkała żmiję Renatę za to, że chciała zjeść myszkę Klarę.

Ta przesympatyczna i pełna ciepła, leśna opowieść z morałem przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zawiera piękne ilustracje oraz szkice przeznaczone do kolorowania. Wszystkie one są dziełem autorki, która zaprasza dzieci do uczestnictwa w tworzeniu książki.

ISBN:  978-83-64426-30-8
Format: A5
Objętość: 74 str.
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2015

Kram z marzeniami, Agnieszka Kazała, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Published in Dla Dzieci
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 14:41

Nietoperz Leon

Opis

Książeczka jest niezwykle ciepłą opowieścią o przygodach nietoperz Leona. Autorka w bardzo przystępny sposób ukazuje zawieranie znajomości oraz sympatii, które towarzyszą tylko dzieciom, a zanikają w dorosłym życiu. Przedstawia to, co najlepsze w byciu dzieckiem czyli beztroska, ciekawość świata, radość, ufność... chęć poznawania świata. W bardzo ciekawy sposób przemyca również wiadomości o zwierzętach. Pojawia się też element przeszłości, smutku, tęsknoty i grozy. Nietoperz to przecież stworzenie nocne i nie jest mu obce spotkanie z duchami. Jest smutek życia w samotności i radość z posiadania przyjaciół. Świat realny przeplata się tu ze światem fantazji i bajek. Całości dopełniają piękne ilustracje. Książeczka jest również interaktywna. Zawiera szkice przeznaczone do samodzielnego pokolorowania przez małych czytelników. Autorka już we wstępie zachęca do upiększenia książki według gustu każdego z nich.

ISBN: 978-83-64426-21-6
Objętość: 64 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Nietoperz Leon, Agnieszka Kazała, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Published in Dla Dzieci
środa, 08 czerwiec 2016 17:35

Apetyt na życie

Opis

Wsiąść do pociągu byle jakiego... „ - tak śpiewała Maryla Rodowicz, a piosenka ta towarzyszy mi za każdym razem, gdy zaglądam do tej pozycji. To książka wyjątkowa pod każdym względem. Cenię sobie takie opowieści, bo pokazują nam podróże – te małe, ojczyste i duże, zagraniczne – z zupełnie innej strony. Autorki, prywatnie przyjaciółki, opowiadają o swoich wojażach od strony organizacyjnej. Jak się okazuje, te przygotowywane przez agencje turystyczne nie zawsze są zbieżne z kolorowymi fotografiami ze stron biuletynów.

Aga, to miłośniczka wypraw dalekich. Halinka, niekoniecznie. Książka jest spojrzeniem na podróże z wielu stron, ale przede wszystkim w sposób żartobliwy, z humorem. Czytając ją uśmiech nie schodził mi z twarzy. Oprócz opowieści o weneckich uliczkach, czy paryskich przygodach pod Wieżą Eiffla, znajdziecie tu smaczne przepisy na ulubione dania autorek, autorskie, bądź te podpatrzone. Tu wszystko kipi zapachami, smakami i podróżniczymi zakamarkami. Polecam, bardzo!

 

 

ISBN:  978-83-64426-44-5
Format: 148 x 210 mm
Objętość: 215 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Wanda Szymanowska, Lardżelka, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Published in Proza