środa, 16 sierpień 2017 14:00

Wakacje u starożytnych

NowoWydane - Białe Pióro - Wakacje u starożytnych - Joanna Baran NowoWydane - Białe Pióro - Wakacje u starożytnych - Joanna Baran Białe Pióro - Wakacje u starożytnych - Joanna Baran

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-88-9
Objętość: 86
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

„ W naszej klasie, jak w większości klas szkolnych, część uczniów uczęszcza na lekcje bez protestów, a część przychodzi na nie jak na ścięcie” – zaczyna swoją opowieść Jurek, którego koledzy nazywają Kimonem. Czy Wy też tak macie? W klasie Jurka koledzy mają przezwiska, które ich nie obrażają, a wręcz przeciwnie, podkreślają ich osobowość i charaktery. To samo tyczy nauczycieli. A co z odrabianiem nietypowych zadań domowych? Czy możliwe jest, żeby praca domowa była wielką przygodą? Zapraszamy na niezwykle ciekawą i mądrą opowieść dla dzieci w wieku 9-12 lat, które przy okazji lektury mogą poszerzyć lub zweryfikować swoją wiedzę dotyczącą czasów starożytnych.

Czasem wystarczy odrobina magii i szczypta fantazji, by odrobić zadanie domowe i zyskać wiedzę, jakiej mogą pozazdrościć koledzy z klasy. Właśnie nietypowa, wakacyjna praca domowa sprawiła, że grupka przyjaciół za sprawą tajemniczego przedmiotu, przenosi się w dawne czasy i ma możliwość poznać historię starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu namacalnie, bez ubarwień, czy na podstawie suchych, internetowych informacji.

Razem z nimi zabierzecie się Was w niezwykłą, interesującą podróż do świata piramid, starożytnych budowli, nieskażonych cywilizacją ogrodów owocowych i oliwnych, dowiecie się o typowych dla tamtych czasów obrzędach. „Wakacje u starożytnych” to opowieść o sile prawdziwej przyjaźni i o tym, jak niemożliwe przybiera realne kształty. Wciągająca od pierwszych stron, pomysłowa, mądra skarbnica wiedzy i inteligentnego rozwiązania pewnego kłopotu. Idealna dla starszych i młodszych.

Białe Pióro

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
ul. Gajkowicza 5/63, 03-562 Warszawa
tel.  794-961-661

www.wydawnictwobialepioro.pl