piątek, 04 listopad 2016 09:20

TEN DRUGI. Opowieść misia Fredka

NowoWydane - Oficyna Wydawnicza Impuls - TEN DRUGI. Opowieść misia Fredka - Szloser Marta NowoWydane - Oficyna Wydawnicza Impuls - TEN DRUGI. Opowieść misia Fredka - Szloser Marta Oficyna Wydawnicza Impuls - TEN DRUGI. Opowieść misia Fredka - Szloser Marta

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-8095-048-1
Format:
22 cm/22 cm
Objętość: 28
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Opis

Ten Drugi to wzruszająca i skłaniająca do przemyśleń opowieść o pewnej rodzinie, w której życiu najpierw pojawia się długo wyczekiwana radość, a później znienacka nadchodzi niszcząca burza.
Oczami pluszowego misia obserwujemy, jak po tej burzy w końcu wychodzi słońce, rany powoli się goją, a w sercach ponownie zaczyna gościć szczęście.

Ta wzruszająca opowieść, choć mówi o największej tragedii, jaka może spotkać człowieka - o utracie dziecka - nie przeraża i nie odbiera chęci do życia. Przeciwnie — tchnie wiara w jego sens i ciepłem.
Śmierć pozostaje w domyśle, niedotykalna, a dziecko, które tracą rodzice, jest anonimowe i pojawia się na tak krótko, że mały czytelnik nie zdoła nawiązać z nim więzi emocjonalnej. Autorka porusza
ten najtrudniejszy z tematów z wielką delikatnością i czułością. Książeczka ta, czytana dziecku w przytuleniu, może pomóc w zmierzeniu się z problemem choroby i śmierci.

Bogusława Sochańska — dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce,
tłumaczka baśni Hansa Christiana Andersena,
współredaktorka publikacji Tabu w Literaturze i sztuce dla dzieci

 

Oficyna Wydawnicza Impuls

ul. Fatimska 53 b
31-831 Kraków

www.impulsoficyna.com.pl