środa, 26 październik 2016 09:59

Niezapomniane wakacje Kruszynki w Obłokowie

NowoWydane - Białe Pióro - Niezapomniane wakacje Kruszynki w Obłokowie NowoWydane - Białe Pióro - Niezapomniane wakacje Kruszynki w Obłokowie Białe Pióro - Ciapek - Niezapomniane wakacje Kruszynki w Obłokowie

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-65-0
Objętość: 74
Format: 145 x 210 mm
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Opis

Czytelniku, niespodzianka! Spółka autorska Kwiatek & Maja odkryła w starej, poczciwej powiastce – poruszającą świeżość! Taka właśnie jest ich „Kruszynka w Obłokowie”.

O sukcesie tej artystycznej operacji zadecydowały: świetne wyczucie psychologiczne, również w dialogach (szacunek dla autonomii – odmienności obojga bohaterów; wszak każdy jest trochę inny), misterne wplatanie cząstek sacrum w profanum („ważnych rozmów” w „beztroskie zabawy”). Wiele jest takich przejmujących scen, najpiękniejsza: „Bardzo długie powitanie pożegnania”. Było to możliwe dlatego, że dzisiejsze rozumienie tradycji i religii zostało rozpisane dynamiczną polszczyzną, z dużą kulturą literacką. Dzięki temu, zamiast kolejnej porcji zmoralizowanych do cna około religijnych przynudzań, otrzymałem chlust żywej wiary – przeżycie, jakich mało.

Tego samego życzę każdemu Czytelnikowi tej powiastki, od starszaka do doroślaka.
Marek Pękala

Autorzy chcieli pokolorować wszystkie obrazki, ale wydawca się nie zgodził, ponieważ uważa, że dzieci zrobią to znacznie lepiej. Zapraszamy do Obłokowa. Czytaj i koloruj.

 

Białe Pióro

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
ul. Gajkowicza 5/63, 03-562 Warszawa
tel.  794-961-661

www.wydawnictwobialepioro.pl