wtorek, 25 październik 2016 14:27

O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie

NowoWydane - Wydawnictwo Promic - O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie - Maria Luisa Eguez, Elisa Tromba NowoWydane - Wydawnictwo Promic - O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie - Maria Luisa Eguez, Elisa Tromba Wydawnictwo Promic - O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie - Maria Luisa Eguez, Elisa Tromba

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-7502-614-6
Format:
190 x 190 mm
Objętość: 56
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
tłum: Anna T. Kowalewska

Opis

"Choć to bajka nieprawdziwa, sens ukryty w bajce bywa" - napisał kiedyś Jan Brzechwa. Historie, które znajdziecie w tej książce potwierdzają jego słowa. Czy mozolna praca mrówek, zbierających źdźbła trawy, rady Aniołów Stróżów i upominania babci naprawdę mogą komuś pomóc, zmienić czyjś los, ucieszyć kogoś? Pięć zabawnych opowieści czytanych z przyjemnością, przekona was, że tak właśnie jest!

 

Spis treści

O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku
Jezus Elisa Tromba 5

O mrówce Talandzie, ptaszku Timmim i małym ziarenku
Elisa Tromba 13

O tym, jak Sofia zmądrzała
Maria Luisa Eguez 25

O tym, jak Sofia uczyła się bezinteresownosci
Maria Luisa Eguez 35

Żarty aniołów
Maria Luisa Eguez 43

Fragment

Wspaniale jest mieć urodziny! Na urodziny dostaje się prezenty, można jeść różne przysmaki, a przede wszystkim jest tort i dmuchanie świeczek! Tego dnia można też robić zdjęcia, słuchać ulubionej muzyki, grać w przeróżne gry i bawić się kolorowymi balonikami, które czasem aż pękają z radości. Przychodzą zaproszeni goście: przyjaciele i przyjaciółki. Ale nie wszystkie... Te niesympatyczne – nie! Lepiej, żeby nie przychodziły. Sofia była o tym przekonana.
– To moje święto – myślała. – Po co mam się denerwować i koniecznie zapraszać również te koleżanki, których nie cierpię!
– Sofio, dlaczego masz taką niezadowoloną minę? – spytała babcia, która potrafiła, nie wiadomo jakim sposobem, czytać w myślach.
– Powiedziałam mamie, że dwóch koleżanek nie chcę zapraszać! Nie lubię ich!
– Nie wyrzucaj najpiękniejszych prezentów, jakie dostaniesz – powiedziała babcia z powagą.
– Nie zależy mi na prezentach, jakie mi dadzą te dwie dziewczynki – odparła Sofia.
– Nie powiedziałam, że one ci przyniosą piękne prezenty. Powiedziałam, że każdy jest specjalnym podarunkiem dla drugiej osoby – z uśmiechem wyjaśniła babcia.

Promic

PROMIC Sp. z o.o. Oddział w Warszawie
ul. św. Bonifacego 9/1, 02-914 Warszawa

Sekretariat: tel. 22 642 50 82  Dział handl.: tel. 22 651 90 54 

www.wydawnictwo.pl