środa, 06 lipiec 2016 17:49

Cztery żywioły i dwa koziołki

NowoWydane - Albus - Cztery żywioły i dwa koziołki - Agnieszka Idziak NowoWydane - Albus - Cztery żywioły i dwa koziołki - Agnieszka Idziak Albus - Cztery żywioły i dwa koziołki - Agnieszka Idziak

Opis

Książka „Cztery żywioły i dwa koziołki” to interaktywny przewodnik dla młodych i nawet trochę starszych odkrywców Poznania i Starego Rynku. By wyruszyć w historyczną podróż, wystarczy wybrać jeden z czterech żywiołów – WODĘ, OGIEŃ, POWIETRZE lub ZIEMIĘ – i udać się wyznaczonym przez nie szlakiem. Opatrzone symbolem żywiołu trasy zostały opisane w książce i narysowane na dołączonej do niej mapce.

Nagrody dla książki:

1.

"Cztery żywioły i dwa koziołki. Stary Rynek w Poznaniu. Przewodnik dla dzieci", otrzymały nagrodę główną w konkursie im. Magellana, organizowanym przez redakcję Magazynu Literackiego KSIĄŻKI, w kategorii najlepsze publikacje turystyczne dla dzieci.

2.
W 54. Konkursie Najpiękniejsza Książka Roku 2013 organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, do nagrody nominowana była nasza książka "Cztery żywioły i dwa koziołki. Stary Rynek w Poznaniu. Przewodnik dla dzieci".

3.
Nominacja do Nagrody im. Józefa Łukaszewicza POSNANIANA 2013.

4.
Wyróżnionie w XXII Przeglądzie Książki Turystycznej i Krajoznawczej w 2013

Więcej

Przewodnik pełen jest różnorodnych zadań, które w zależności od wieku, można rozwiązać samemu lub z rodzeństwem i rodzicami. Opowiadając o starym Poznaniu, nie wymieniamy żadnych dat. Czasami jednak zobaczyć je można na ilustracjach. Zadaniem młodzieży i starszych dzieci jest ich znalezienie i połączenie z wydarzeniem lub miejscem, do którego się odnoszą. Młodsze dzieci zachęcamy do szukania i liczenia koziołków, które ukryły się na kartach przewodnika. Te rogate zwierzaki są bardzo ruchliwe, biegają po wszystkich kartkach i lubią się chować, gdzie się tylko da – dlatego czasami z ukrycia wystaje tylko róg albo kawałek kopyta.

Kolorujcie, rysujcie, uzupełniajcie, ozdabiajcie swój przewodnik.

Odkryjcie tajemnice Poznania i spójrzcie na miasto oczami artysty!

ISBN: 9788389284822

Format: 230 x 210 mm
Objętość: 110 stron
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2013

Cztery żywioły i dwa koziołki,  Agnieszka Idziak, Iwona Wierzba, Wydawnictwo Albus, książki dla dzieci, pomoce dydaktyczne, publicystyka, literatura dziecięca, książki, nowości, bestsellery, tania książka, nowo wydane, www.nowowydane.pl

Albus

ALBUS Iwona Wierzba
61-582 Poznań
ul. Św. Czesława 3a/13
NIP 783-119-64-17

www.albus.poznan.pl
Więcej w tej kategorii: « 30 znikających trampolin Oto Kot »