środa, 18 październik 2017 09:55

Zaina

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-94-0
Objętość: 50
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

Pełna ciepła i empatii opowieść o dziewczynce przybyłej do Polski z kraju ogarniętego wojną, Syrii. O jej lękach i troskach. Mama – Polka, tata – Syryjczyk, dwie babcie – tak odmienne, a tak kochane i nowa rzeczywistość w polskiej szkole. Jak dzieci przyjmą koleżankę, której kolor skóry nieco się różni? Czy zrozumieją jej lęki? Jak życie w czasie pokoju czy wojny stymuluje nasze zachowania. Lektura ważna i szalenie ciekawa pod względem wychowawczym i edukacyjnym. To bez wątpienia mądra i ważna książka. Istotny głos o emigracji, nauce szacunku, tolerancji i akceptacji innej kultury, czy tradycji. Zaina to piękna, wrażliwa dziewczynka, która czasami estymą i mentalną mądrością przerasta nie tylko rówieśników, ale i dorosłych. Czytajcie z dziećmi i uczcie ich szacunku dla innych ludzi. Polecam!

 

Polecam!

Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

 

Published in Opracowania
wtorek, 09 maj 2017 15:38

Kim do diabła jest Anita?!

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-74-2
Objętość: 193
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

„Życie podzielone jest na etapy. Wszystko ma swój czas” /DJ Wika/

Anita – starsza pani z piórkiem we włosach, pomagająca wszystkim dookoła, ciesząca się życiem, które w każdej chwili może jej powiedzieć: Żegnaj. Młoda duchem i pełna energii pomimo upływu lat i mimo trosk, jakie przypadły jej w udziale. Kochana, jedyna, wyjątkowa! Jednocześnie irytująca i tajemnicza. Anita – perła w morzu ludzi.

Mojej kochanej wariatce brakowało jedynie konia i małpki do noszenia na ramieniu. Absolutnie nie była zainteresowana tym, czy na nogach ma skarpety należące do tej samej pary. Jedzenie zaczynała nie z brzegu talerza, ale od miejsca, w którym danie wydawało jej się najbardziej smakowite. Dziwiła się ludziom, którzy mówili, że wieczorem nie mogą pić kawy, bo nie zasną. Ona wychylała dwie filiżanki brązowego napoju i wytarłszy usta rękawem, wskakiwała do łóżka. Twierdziła, że zasypia natychmiast, bez względu na godzinę. W Wielkanoc jadała pierniki, w Boże Narodzenie jajka, albo cokolwiek innego, co akurat dobry los zesłał za sprawą dobrych ludzi

Published in Literatura kobieca
czwartek, 06 październik 2016 15:26

Ciapek

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-60-5
Objętość: 30
Rok wydania: 2016

Opis

Historia maleńkiego, bezbronnego pieska, Ciapka, którego chce się przytulić do serca. Zabrany od mamy, potem odtrącony przez dziewczynkę do której trafił, stał się prezentem pod choinką dla bardzo samolubnej osóbki. Jednak jego dobre serduszko zostało nagrodzone przyjacielem, jaki go ocalił przed zamarznięciem w Sylwestrową noc. Dostał też prawdziwe, odważne imię i zupełnie nowe życie, przepełnione miłością. Ta niezwykle emocjonalna i mądra opowieść może stać się przyczynkiem do rozmów z dzieckiem na temat losów zwierząt i umiejętności dokonywania wyborów.

Drodzy Czytelnicy, Mali, Średni i Duzi!

Zanim podejmiecie decyzję o wprowadzeniu do swojego domu czworonożnego przyjaciela, zastanówcie się, czy jesteście na to wystarczająco gotowi i czy macie ku temu warunki.
Pies jest zwierzęciem bardzo wrażliwym i szybko się przywiązuje do wszystkich członków rodziny i tego samego oczekuje od Was.

 

 

Published in Dla Dzieci
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 14:11

Lardżelka

Opis

Książka powstała ku pokrzepieniu oblanych tłuszczem serc.
Główna bohaterka, ze względu na tuszę bywa dotkliwie upokarzana. Pracodawca nie powierza jej ważnych zadań, by swoim wyglądem nie odstraszała klientów. Nigdy nie jest chwalona, natomiast krytykowana bardzo często. Narzeczony również nie szczędzi jej złośliwości. Nikt nie staje po stronie grubasów! Producenci odzieży również lekceważą sobie tę grupę społeczną. Zofia często jest w rozpaczy i miewa myśli samobójcze. Ma do zrzucenia 50 kg. W końcu staje do walki. Czasem robi krok do przodu, czasem się cofa. Po drodze poznaje innych nieszczęśników i ich historie.
Z bloga zaczerpnięte:
Nazwałabym tę książkę "historią inspirującą", z całym bagażem znaczenia, które może się nasuwać. Opowieść z życia wzięta, historia motywująca...odrobinę tendencyjna. Wniosek jest krótki i bardzo przewidywalny - wstań z kanapy, zrób coś z sobą i schudnij. Bo jak schudniesz, całe Twoje życie będzie piękne i spełnione.

ISBN: 
Format: 110 x 160 mm
Objętość: 60 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Wanda Szymanowska, Lardżelka, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Published in Literatura obyczajowa
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 13:52

Niebieskie Sandały

Opis

Antonina zamienia zielone kalosze na niebieskie sandały i staje do walki o swoje szczęście. Czy wreszcie je znajdzie? Czy jest możliwa prawdziwa miłość na pograniczu skrajnych religii i kultur? Czy znów rozpęta wokół siebie burzę obyczajową? Jak wykorzysta z trudem zdobytą wolność osobistą? Długo oczekiwana kontynuacja przygód bohaterki „Zielonych kaloszy”

O autorce:

,,Właśnie szła alejką pani o soczystych kształtach. Z pokaźną niebieską różą nad biustem. Taka róża u kobiety w dojrzałym wieku jest jednoznacznym sygnałem: jeszcze o coś mi w życiu chodzi! Dlatego zagadnąłem panią, aby zdradziła mi, czy ma już jakąś prawdę (może być malutka), która jest tylko jej.
- Oczywiście, i jest duża!”

Mariusz Szczygieł, "Przydasie", Duży Format , nr 25/1136, 25 VI 2015.

,,Wanda Szymanowska ma ciężką, ale satysfakcjonującą pracę, to nauczycielka – mistrzyni w wiejskiej szkole. Dużo czyta, poleca młodym lektury i zaraża czytaniem.

Wanda opowiada, że młodzież niby nie jest zainteresowana […], ale ona nie daje za wygraną. Bo skąd mają wiedzieć, czego nie lubią skoro nie spróbowali. Trzeba młodym dać możliwość wyboru, rozwinięcia zainteresowań, pokazać coś innego niż dyskotekę w remizie i telewizor”.

Marta Fox, Autoportret z Lisiczką. Piastów 2013

 

ISBN: 978-83-64426-40-7 
Format: 148x210 mm
Objętość: 130 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Klucz do nieba, Joanna Svensson, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Published in Powieść
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 12:53

Czerwone szpilki

Opis

O książce:

,,Czerwone szpilki” to ostatnia część trylogii obuwniczej W. Szymanowskiej, traktującej nie o obuwiu, a o stanie ducha kobiety po przejściach. Główna bohaterka – Antonina, kobieta w wieku dojrzałym, poszukuje swojego szczęścia. Czy znajdzie je wreszcie? Czy wyzwoli się z sideł przeszłości? Zielone kalosze… Niebieskie sandały… A może to właśnie Czerwone szpilki okażą się najwygodniejsze w drodze do siebie samej?

„Historia uniwersalna poprzez utożsamianie się czytelników z głównym wątkiem powieści, przez co czytana przez wielu, jak własne zapiski z życia. Wanda Szymanowska pisze językiem wartkim, czystym, mało kłopotliwym dla odbiorcy, co zdecydowanie jest jednym z głównych walorów powieści.”

(Mirka Szychowiak, poetka nominowana do Literackiej Nagrody Nike, fr. rec. „Zielone kalosze”)

 

 

ISBN:  978-83-64426-47-6
Format: 148 x 210 mm
Objętość: 139 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Wanda Szymanowska, Lardżelka, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Published in Literatura kobieca