poniedziałek, 04 grudzień 2017 13:52

Wcale mi nie zależy

Kup Tę Książkę

Tytuł: Wcale mi nie zależy
Autor: Mira Białkowska
ISBN:
978-83-64426-96-4
Objętość: 342
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

Czy życie musi płynąć samotnie, nawet jeśli to, co w nim najlepsze już nas spotkało, a potem przeminęło? Czy miłość życia może się przytrafiać tylko nastolatkom? Skąd! Dojrzałe kobiety są jak wino! I wiedzą czego chcą! Nawet jeśli się jest typem księżniczki, której na niczym nie zależy... to czasem zdążyć się może, że korona spodnie pod naporem zwykłych spraw, a wtedy... może właśnie zjawi się książę, chociaż bez konia i w bojówkach lub ze stetoskopem na szyi. Czasem dla odczarowania rzeczywistości przyda się miotła z czerwoną kokardą. Czasem wystarczy uśmiech. Pełna wigoru, humorystyczna opowieść o życiu i stosunkach damsko-męskich, przy której można się i wzruszyć i setnie ubawić.

„Zabawna opowieść o tym, co w życiu najważniejsze. Śmiech, wzruszenie, przyjaźń i... miłość”

Anita Scharmach

„Wcale mi nie zależy to powieść ukazująca codzienność w niezwykle optymistyczny sposób. Jest taka delikatna, subtelna, a zarazem bardzo życiowa. Jest to historia przedstawiona w sposób dojrzały i przemyślany, z solidną dawką poczucia humoru. Z pewnością zawładnie sercami Czytelników. Gorąco polecam!”

Anna Kasiuk

„Ciepła, wciągająca powieść z realistycznie wykreowanymi bohaterami. Momentami można uśmiać się do łez. Dla nas, kobiet, które często unosimy się honorem, płynie z tej historii taka nauka: czasem warto schować przysłowiową koronę do kieszeni, bo ona przeszkadza w spełnianiu marzeń i odnajdowaniu miłości. Co za tym idzie – szczęścia w życiu. Książka pozostawiła po sobie wiele miłych wrażeń, żałuję, że tak szybko się skończyła. Idealny prezent dla ukochanej kobiety”.

Natalia Świerczyńska,

www.madrepisanie.pl

„Emerytura wcale nie oznacza siedzenia w fotelu z ciepłymi kapciami na stopach. Najlepszym tego dowodem są dwie bohaterki najnowszej powieści Miry Białkowskiej. Aktywne seniorki chłoną życie niczym gąbka, swoją charyzmą i aktywnością zawstydzając niejednego młodego człowieka. Wesoła, momentami skoczna, ale też refleksyjna i nietypowa opowieść o prawdziwych, nieskrywanych uczuciach oraz o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno. Można się pośmiać i powzruszać. Mira autentycznie pisze o życiu, nie zacierając przy tym jego śladów, skrzętnie obdarzając swoje bohaterki swoimi talentami. Szczerze polecam!”

Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

„W świecie, gdzie wiek bywa dla kobiety wyrokiem i skazuje ją często na swoistą niewidzialność, bohaterka książki Miry Białkowskiej pokazuje, że nie tylko trzeba, ale i można walczyć o siebie, o marzenia i o samorealizację. Monika to jednak nie taka znowu miła „starsza pani”, to osoba z charakterem, marzeniami i pomysłem na siebie, choć czasami wzbudza skrajne emocje. Powieść dla kobiet młodych, które myślą, że jeszcze mają czas na wszystko i niczego im się nie chce, oraz dla starszych, które wiedzą, że czasu już prawie nie mają i dlatego, jakby na przekór, potrafią się bawić, kochać i tworzyć.”

Iwona Banach pisarka, felietonistka w magazynie „Życie i pasje”

Published in Opowiadania

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-85-8
Objętość: 26
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

Fraszki muzyczne Miry Białkowskiej w połączeniu z wesołymi i skocznymi ilustracjami Agnieszki Kazały, to niecodzienna i nowa propozycja dla dzieci. Młodzi czytelnicy mają możliwość poznania różnych instrumentów muzycznych oraz wykazania własnej inicjatywy przy kolorowankach, które wykonają według swojej wizji i kreatywności. Krótkie, lekkie, łatwo wpadające w ucho, momentami zabawne, poważne, subtelne, takie, do których można utworzyć własną linię melodyczną, bo aż chce się je wyśpiewać czy zagrać. Mądre, pouczające, uwrażliwiające na szacunek wobec rzeczy martwych, bo może się wydawać, że nie mają duszy, a to jest błędne myślenie. Instrumenty mają duszę zaklętą w muzyce, jaką nam wygrywają.

Published in Fraszki
środa, 16 sierpień 2017 15:34

Kwiatki znane i nieznane fraszkami przyodziane

E-book

ISBN: 978-83-64426-93-3
Oprawa: e-book
Rok wydania: 2017

Opis

„Kwiatki znane i nieznane fraszkami przyodziane”, to druga z rzędu, po „Instrumentach...”, propozycja duetu: Białkowska – Kazała.

Dowcipne, zgrabne fraszki zilustrowane wesołymi obrazkami do samodzielnego kolorowania – zauroczyć mogą zarówno małych jak i dużych czytelników. Odkrywanie podpowiedzi zawartych w krótkich utworach i wspólne z dzieckiem kolorowanie kwiatów odpręży każdego i sprawi, że nie będzie to czas zmarnowany.

 

Published in E-booki
środa, 07 wrzesień 2016 16:56

Fraszkowa Uczta

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-54-4
Format: 145x210 mm

Objętość: 114 str.
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016

Opis

Trzymacie w rękach niesamowite menu. Autorka wcieliła się w wyjątkowo wyrafinowanego szefa kuchni, który serwuje nam niezwykle przemyślane, rymowane, pachnące bitkami, lasem, czy ogrodem fraszki. Krótkie, z przymrużeniem oka, ale i rytmiczne, do których chętnie by się napisało linię melodyczną. Fraszki, jak maleńkie kwiatki – przypominajki – na poprawę humoru, pamięci, można z nimi trochę poflirtować, puścić oczko, czy umówić się na randkę.

„Fraszkowa uczta” dla serca i ducha! Tutaj każdy znajdzie i wybierze coś dla siebie. Rozsiądźcie się wygodnie, rozmarzcie się i złóżcie zamówienie. Są tu dania główne, lekkostrawne, ale też i te bardziej pikantne, tylko dla wyjątkowych czytelników! A może coś dla zakochanych z afrodyzjakiem lub słodkie desery na pokrzepienie codzienności. Palce lizać! Polecam! Uczta warta uwagi i chwili refleksji.

Agnieszka Krizel

Recenzje Agi (www.nietypowerecenzje.blox.pl)

 

Published in Fraszki