środa, 18 październik 2017 10:10

Bez wytchnienia

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-95-7
Objętość: 334
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

W burzliwych czasach religia pomaga utrzymać tożsamość narodu, stoi na straży postaw moralnych i pomaga w przetrwaniu. Gorzej, gdy zostaje wykorzystana jako narzędzie walki politycznej. „Bez wytchnienia” nie jest książką negującą religię, przeciwnie, pokazuje jak bardzo w ludziach zakorzeniona jest potrzeba wiary, posiadania solidnej podstawy, na której można oprzeć swój światopogląd. To książka przeciwko fanatyzmowi, ekstremizmowi i zaślepieniu ideologią, którą dorabiają żądne władzy organizacje. Opowiada o młodych ludziach, którzy walczą o nieosiągalne, poruszają tabu, a ich opór i determinacja, obywatelskie nieposłuszeństwo, walka o ideały – pomimo beznadziejnej sytuacji – wytyczają kierunek działania w batalii z bezdusznym systemem. Siła solidarności kilku osób pokazuje, że jednostki spełniają nieraz bardzo ważną rolę i stają się podwaliną nowej rzeczywistości.

Adam jest taką właśnie osobą. Ma dopiero 15 lat, ale nie zgadza się z otaczającą go rzeczywistością. Nie chce stawać przeciwko rodzinie, ale nie godzi się na fałsz i obłudę reprezentowaną przez kierującą państwem Radę. Czy uda mu się wpłynąć na bieg historii, a jednocześnie nie zatracić siebie?

Bardzo wciągnęła mnie ta powieść. Nie mogłam się oderwać. Cały czas czekałam, co się wydarzy :-). Oryginalny temat, można powiedzieć, że problematyka na czasie :-) Bardzo ciekawa historia i zaskakujące zakończenie. Maria Koniarska (korektorka)

 

Published in Powieść
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 13:50

Odgrodzeni

Opis

Obok tej powieści nie można przejść obojętnie. Trudna, niełatwa, ale naszpikowana emocjami. Jak mają wyglądać relacje międzyludzkie, więzy rodzinne, kiedy zamiast miłości, przemoc i niezrozumienie odbijają się od każdej ściany, a świadkiem i odbiorcą tego jest mały, niczemu winny chłopiec? Świat Eryka powinien być kolorowy, beztroski. Tymczasem w chłopcu wypalają się wszelkie strzępy zaufania do dorosłych. To opowieść o samotności małego chłopca i dorosłej kobiety, którym życie nie szczędziło kuksańców. To powieść, której scenariusz widzimy nieraz na co dzień, ale nie mówimy o tym głośno.
Warto sięgnąć po pozycję, która wwierca się w naszą świadomość, wyzwalając pewien bunt. Dlaczego? Przekonajcie się sami.

Agnieszka Krizel
www.nietypowerecenzje.blox.pl

 

ISBN: 978-83-64426-37-7
Format: 148x210 mm
Objętość: 242 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Klucz do nieba, Joanna Svensson, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Published in Powieść