poniedziałek, 23 maj 2016 13:09

Miłość Kocha... lubi... szanuje...?

Opis

Z recenzji  dr hab. Andrzej Łukasik, prof. UR - Zakład Psychologii Uniwersytet Rzeszowski

O czym jest książka Katarzyny Loreckiej? O miłości. Tytuł nie zwodzi Czytelnika. Ale książka jest pełna niespodzianek. Gdy myślisz, że znajdziesz w niej kolejne porady dla zakochanych, okazuje się, że jest tam solidna naukowa wiedza psychologiczna. Gdy sądzisz, że ta wiedza Cię przerośnie, przekonujesz się, że jest podana w niezwykle przejrzysty i przystępny sposób. Gdy myślisz, że jest to tylko wiedza teoretyczna, to okazuje się, że masz do dyspozycji ćwiczenia, które pomogą Ci w rozumieniu siebie i partnera lub partnerki. A wszystko napisane z pasją, tak jak o miłości pisać należy.

_____________

Mawia się, że wiara czyni cuda, a pasja bywa zaraźliwa. Polecana książka powstała z wiary w prawdziwą, wzmacniającą partnerów miłość i w zdolność ludzi do samodoskonalenia się, przeciwstawiania obciążeniom płynącym z doświadczeń cyklu życia, które mogą utrudniać pełne cieszenie się bliskością z drugim człowiekiem. Tworzeniu tego syntetycznego kompendium wiedzy o zagadnieniach związanych z miłością, których wpływ odczuwamy, wchodząc w intymne relacje, towarzyszyła też wiara w to, że Czytelnik znajdzie w nim inspirację do innego spojrzenia na własny potencjał w tym zakresie. Pasja, z jaką Autorka tworzyła publikację, otworzyła drogę do wielu serc. 

 

Spis treści

Podziękowania


Wstęp. Czy człowiek może żyć bez miłości?


Rozdział I. Czym jest miłość? Serce czy mózg?


Rozdział II. Co decyduje o wyborze partnera/partnerki
Od przyciągania do przywiązania


Rozdział III. Style przywiązania. W ciasnej pętli wzorca 


Rozdział IV. Miłość własna. Zacznij od pokochania siebie!


Rozdział V. Pułapki w związku. Jak je omijać?


Rozdział VI. Miłość i technologie. Cyfrowy Kupidyn


Rozdział VII. Miłość, która sprawia cierpienie
Obsadzeni w rolach 


Rozdział VIII. Rozstanie. Oswoić samotność 


Bibliografia 


Spis bajek dla dorosłych 


Spis ćwiczeń 


Spis ilustracji 


Spis rysunków 


Spis tabel 

 

 

Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-8095-024-5

Ścieżka ucznia, Linda Perrone Rooney, religia, duchowość, powieść, książki dla dzieci,  Święty Wojciech Wydawnictwo, księgarnia internetowa, nowości wydawnicze, nowe książki, książki, ksiazki, nowo wydane, nowowydane.pl

Published in E-booki