środa, 04 kwiecień 2018 14:49

Mocarz Boży. Święty Stanisław Papczyński

Kup Tę Książkę

Tytuł: Mocarz Boży. Święty Stanisław Papczyński
Wydawnictwo:
Promic
Autor:
Grzegorz Górny,  Janusz Rosikoń
ISBN:
978-83-62981-57-1
Format: 197 x 255 mm
Objętość: 288 s
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2018


Opis

Mistyk, wizjoner, duszpasterz, kierownik duchowy przenikający dusze wiernych. Wybitny kaznodzieja, mówca, retor, na którego podręcznikach uczyły się całe pokolenia Polaków. Orędownik naprawy Rzeczpospolitej, porównywalny z Piotrem Skargą. Autorytet duchowy i moralny swoich czasów, doradca kilku biskupów, spowiednik m.in. króla Jana III Sobieskiego i arcybiskupa Antonio Pignatellego – przyszłego papieża Innocentego XII. Kapłan, do którego ludzie przybywali po ratunek z najdalszych stron, ponieważ dzięki jego modlitwom chorzy odzyskiwali zdrowie, a uznani za zmarłych powracali do życia.

Jeden z najgorętszych orędowników Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w okresie, gdy nie była to jeszcze prawda zbawcza oficjalnie uznana w Kościele. Założyciel marianów, czyli pierwszego polskiego męskiego zgromadzenia zakonnego. Człowiek, który wywarł wpływ nie tylko na oblicze XVII–wiecznej Polski, lecz również – poprzez stworzone przez siebie dzieła – wywiera go na czasy współczesne, m.in. dzięki swym duchowym synom prowadzącym dziś misje na wszystkich kontynentach.

Pięknie wydana, bogato ilustrowana książka znakomicie przybliża sylwetkę i życie św. Stanisława Papczyńskiego.

 

Published in Biografie

Sławiący Stalina kazachski poeta, który był analfabeta. Lekarz z Zakarpacia, który, zesłany do łagru, uratował życie własnemu oprawcy. Dziennikarski as i mistrz dezinformacji, który poniósł śmierć mimo bezgranicznej miłości do władz na Kremlu. Zakochany w Kraju Rad Brytyjczyk, który przejrzał na oczy, ale któremu nikt nad Tamiza nie wierzył w to, co tam zobaczył... Każda z opisanych w tej książce historii to gotowy materiał na filmowy scenariusz. Ich bohaterów rożni niemal wszystko, ale łączy jedno – to, ze przyszło im żyć w czasach realnego komunizmu. Autor, jako znawca Wschodu, w genialny sposób pokazuje tamten zbudowany ze sowieckich dogmatów świat, pełen terroru i zniewolenia, a jednak dla wielu „ukąszonych” wizją raju na ziemi bardzo urokliwy i  pociągający...
Przerażająca, choć bardzo pouczająca i potrzebna lektura.


Krzysztof Ziemiec

Grzegorz Górny – reporter, eseista, publicysta, reżyser,  producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (w latach 1994-2005 i 2007-2012). Współautor i producent kilku cykli telewizyjnych. W latach 2005-2006 redaktor naczelny tygodnika „Ozon”. Autor kilkunastu książek, m.in. zbiorów esejów Demon Południa i Anioł Północy oraz reportaży ilustrowanych Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych i Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych. Laureat wielu nagród dziennikarskich,   filmowych i książkowych (m.in. Grand Press, Feniks i nagroda SDP im. J. Zieleńskiego). Odznaczony przez prezydenta Węgier Rycerskim Krzyżem Zasługi oraz uhonorowany Medalem Europejskim węgierskiej Wszechnicy Wolnych Mediów. Obecnie publicysta tygodnika „W Sieci” i stały felietonista słowackiego tygodnika „Tyžden”.

ISBN: 978-83-7864-384-5
Format: 140 x 200 mm
Objętość: 224 stron
Oprawa: miękka
Rok wydania: październik 2013

czwartek, 05 maj 2016 14:46

Armenia. Między rajem a piekłem

Opis

24 kwietnia 2015 roku to dla Armenii bardzo ważna data. Dokładnie 100 lat wcześniej doszło do pierwszego ludobójstwa w XX wieku – rzezi Ormian w imperium osmańskim. Wydarzenia sprzed stu lat nadal budzą wiele emocji, tym bardziej że władze tureckie do dziś negują fakt tej zbrodni. Książka ukazuje się w przededniu setnej rocznicy ludobójstwa i przypomina o wydarzeniach, do których doszło w 1915 roku.

Jednak historia Armenii to nie tylko potworne ludobójstwo. Tak jak nie można patrzeć na Żydów jedynie przez pryzmat Holocaustu, tak nie można spoglądać na Ormian tylko z perspektywy rzezi sprzed stu lat. Jest to jeden z najstarszych narodów na świecie, istniejący już w czasach antycznych. Armenia była pierwszym na świecie państwem, które przyjęło oficjalnie chrześcijaństwo! Miało to miejsce w 301 roku.

Niniejsza książka zawiera szereg tekstów, które lepiej pozwolą zrozumieć zarówno historię, jak i współczesność Armenii. Wśród nich m.in. relacje reporterskie oraz szkic o wielowiekowych dziejach diaspory ormiańskiej na ziemiach polskich. Znajdziemy tu również odpowiedź na pytanie, dlaczego obecna Armenia jest prorosyjska.

Więcej

Grzegorz Górny – reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (w latach 1994-2005 i 2007-2012). Współautor i producent kilku cykli telewizyjnych. W latach 2005-2006 redaktor naczelny tygodnika „Ozon”. Autor kilkunastu książek, m.in. zbiorów esejów Demon Południa i Anioł Północy oraz reportaży ilustrowanych Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych i Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych. Laureat wielu nagród dziennikarskich, filmowych i książkowych (m.in. Grand Press, Feniks i nagroda SDP im. J. Zieleńskiego). Odznaczony przez prezydenta Węgier Rycerskim Krzyżem Zasługi oraz uhonorowany Medalem Europejskim węgierskiej Wszechnicy Wolnych Mediów. Obecnie redaktor naczelny miesięcznika „Fronda”, publicysta tygodnika „W Sieci” i stały felietonista słowackiego tygodnika „Tyžden”.

ISBN: 978-83-7864-948-9

Format: 140 x 200 mm
Objętość: 128 stron
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Armenia. Między rajem a piekłem, Grzegorz Górny, historia, zdrowie, nowości książkowe, tania książka, Wydawnictwo AA, księgarnia internetowa religijna.pl, Klub Książki Katolickiej, nowo wydane, www.nowowydane.pl

Published in Historia