poniedziałek, 04 czerwiec 2018 16:03

Jak Ziemiankowie robili biznes w Polsce

Kup Tę Książkę

Tytuł: Jak Ziemiankowie robili biznes w Polsce
Autor: Grażyna Kałowska
ISBN:
978-83-66004-01-6
Objętość: 186
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2018

Opis

Trzy nowelki Grażyny Kałowskiej śmiało i odważnie odsłaniają współczesne bolączki Polaków. Sieci biznesowe, korupcja, czy powrót do systemu monarszego. Nic tu nie jest jednoznaczne, zaś każda opowiastka w zaskakujący sposób ukazuje ludzką naiwność, żądzę pieniądza, czy pełną kastę władzy, byleby tylko mieć nad wszystkim kontrolę i wgląd w każdą dziedzinę życia.

Published in Opowiadania
wtorek, 04 kwiecień 2017 13:03

Pieskie Życie wg Kroniki Brata Rocha

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-78-0
Objętość: 152
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

Książka Grażyny Kałowskiej świadomie wystylizowana jest na kronikę, zgodnie z regułami gatunku, który nie stroni od elementów fantastyki. Stad obecność Św. Rocha – kronikarza i opiekuna psów, dziewczynki na bagnach, będącej ułudą, tęsknotą za lepszym życiem, a może złem zabłąkanym między jawą a snem oraz wielkich, różowych szczurów czekających na czyjąś zgubę. Dwa pierwsze teksty dobitnie unaoczniają okrucieństwo wobec zwierząt, jakiego ludzie dopuszczają się z niewiadomych przyczyn. Zwierzęta tego nie rozumieją, cały czas poszukują poczucia bezpieczeństwa, kogoś, komu mogłyby służyć i kogo mogłyby kochać bezgranicznie. Tylko bohater trzeciego tekstu ma szczęśliwe życie, ale to dlatego, że właścicielka bardzo się o to starała. Ta piękna opowieść o psiej doli nadaje się zarówno dla osób dorosłych jak i dla starszych dzieci, które z jego pomocą mogą uczyć się empatii do świata zwierząt, ale również – relacji między sobą.

Published in Kroniki
czwartek, 06 październik 2016 12:39

Opowieść o naszej przyjaźni i perypetiach

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-56-8
Objętość: 188
Oprawa: miękka 
Rok wydania: 2016

Opis


„Opowieść o naszej przyjaźni i perypetiach” Grażyna Kałowska

Bohaterami powieści jest kilkoro starych przyjaciół. Wszyscy mają ponad siedemdziesiąt lat lecz w sercu nadal czują się nastolatkami. Jednak starość w ich przypadku wcale nie oznacza samych tylko radosnych chwil. Petra dopiero co wyszła za mąż, choruje na glejaka, staje się uciążliwa nie tylko dla bliskich. Eliza cale życie pragnęła mieć u swego boku kogoś, kto by ją pokochał. Na starość popadła w depresję. Anna to ekscentryczna i nietuzinkowa postać, wie czego chce i nie da sobie w kaszę dmuchać. Olek od zawsze skrywał w sercu tajemnicę.

Ci i nie tylko ci, to bohaterów opowieści, którym autorka dała wyjątkowo ciężkie role. To osoby z krwi i kości, których dotykają przypadłości wieku starczego. Depresja, brak zrozumienia, apatia, zachwiania nastrojów i zaniki pamięci.

To prawdziwa aż do bólu opowieść o starości, obok której nie można przejść obojętnie.

Polecam!

Agnieszka Krizel

Recenzje Agi (www.nietypowerecenzje.blox.pl)

 

Published in Powieść
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 14:36

Pamiętniki zabłąkanych dusz

Opis

„W moich myślach czai się historia Alojzyny, chyba nad nią posiedzę”. – Wanda, samotna pisarka, kończy korespondencyjny kurs budowania stron Internetowych, aby rozumieć wszystko, co wie wymyślona przez nią bohaterka jej nowej powieści, tworząca podobne strony. Alojzyna ma problemy z osobowością. Uzależnienie od pracy i komputerów sprawia, że jej świadomość zaciera granice pomiędzy snem a jawą. Jest też antidotum na samotność Wandy.
   Czy Alojzyna jest szalona? Czy wymyśliła sobie, że jej mąż odszedł z inną? A jeśli to prawda, że umarł… to dokąd zmierza i czy można mu pomóc, by nie było mu zimno…
   Szkatułkowa budowa utworu sprawia, że czytelnik ma wrażenie, iż zagląda na zmianę w życie każdego z bohaterów i z tych krótkich migawek układa sobie o nich intrygującą opowieść.

ISBN: 978-83-64426-32-2
Format: A5
Objętość: 118 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Pamiętniki zabłąkanych dusz, Grażyna Kałowska, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Published in Opowiadania