środa, 24 styczeń 2018 14:40

Oj, Nellka, Nellka

Kup Tę Książkę

Tytuł: Oj, Nellka, Nellka
Autor: Ewa Woźniak-Ostrowski
ISBN:
798-83-64426-99-5
Objętość: 168
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2018

Opis

Stare przysłowie mówi, że „pies to najlepszy przyjaciel człowieka”. Mądre i poparte konkretami. Ewa Woźniak-Ostrowski stworzyła ciepłą i poruszającą opowieść, której bohaterką jest Jej suczka Nellka. Człowiek trafia na swego przyjaciela w odpowiednim momencie życia, tak chce los i tak Ewa odnalazła się Nellkę. Przyjaźń na początku niepewna, ale z każdym dniem utwierdzająca się w swej wyjątkowości i silnej więzi. Historia Nellki, która zagościła w sercach właścicieli od początku do samego końca. Niesamowite przygody, baczne obserwacje, świetnie uchwycone wzruszające momenty zwykłej prozy z życia psa. Ta opowieść z pewnością poruszy Wasze serca i zapewniam, że zagości w nich na znacznie dłużej. Pełno w niej empatii, sugestywności i uczuciowości, bo zwierzę, jak człowiek – czuje, nie zapominajcie o tym nigdy! Wzruszałam się i emocjonowałam.

Polecam całym sercem!

Agnieszka Krizel (właścicielka owczarka niemieckiego o wdzięcznym imieniu Hera)

(Recenzje Agi)

www.nietypowerecenzje.blogspot.com

Published in Opowiadania
środa, 07 wrzesień 2016 09:19

Kantyleny na dwie łezki i skrzypce

Opis

Czytając te wiersze chce się rzec – jaki piękny dzień, a życie jeszcze piękniejsze.

Bardzo kobiece, subtelne, świadome, mocno ugruntowane w swoim znaczeniu i wymowie, liryczne jak kantylena. To wiersze o miłości, smutku, samotności, poszukiwaniu swojego miejsca. O tym, że czasami człowiek zastanawia się nad filozofią swojego życia.

„Kantyleny na dwie łezki i skrzypce” zachęcają swoją rytmiczną swobodą, lekkością, subtelnością tytułów, pod którymi znajdziecie nie tylko smutek, powagę, wyważone strofy i wersy. Znajdziecie poezję przeżytą, palpacyjną, będącą obrazami rzeczywistości, zaglądającą nam w oczy, uśmiechającą się do nas, dźwięczną, śpiewającą nam do ucha. Znajdziecie poezję, która ciągnie nas za rękaw i zmusza do pewnych refleksji, do zajrzenia w głąb siebie, swoich myśli, marzeń. Poezję, która zadaje poważne pytania, ale też buduje odważne odpowiedzi.

Wiersz otwierający tomik „Skrzypek i ja” traktuje spotkanie zakochanych, jako magię tworzenia zaklętą w słowach i nutach Jemu spod pióra wypadają nuty, U mnie litery mnożą się na papierze."To spotkanie w kawiarni jest dla dwojga odarciem się z uczuć i emocji, jakie im towarzyszą, a jednocześnie tak pięknie mówią o poezji, jako "Ja duszę w wiersz przetwarzam". Tak, to bez wątpienia sedno tworzenia poezji. Poetka oddaje nam całą siebie, z całą swoją tajemnicą i pragnieniem.

 

ISBN: 978-83-64426-57-5
Objętość: 95 str.
Rok wydania: 2016

 

Medytacje o 6:38, Ewa Woźniak-Ostrowski, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Published in Poezja
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 14:08

Medytacje o 6:38

Opis

Między jednym dniem a drugim leżą kilometry niespełnionych marzeń. Tysiące słów, którymi można ubrać niespokojne myśli. Sięgnijmy po nie nad filiżanką mocnej, porannej kawy. 6:38 – pora dobra jak każda inna, aby zamyślić się i być sobą.

ISBN: 978-83-64426-36-0
Format: 148 x 210 mm
Objętość: 77 str.
Rok wydania: 2015

Medytacje o 6:38, Ewa Woźniak-Ostrowski, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Published in Poezja