Kup Tę Książkę

Tytuł: Droga Miłosierdzia wiara-nadzieja-miłość
Autor:
Dawid Czaicki
ISBN:
978-83-7519-457-9
Objętość:
96 s.
Format: 110x180
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2018

Opis

W dzisiejszych czasach kult Miłosierdzia Bożego zyskuje kolejną formę – nabożeństwa drogi miłosierdzia, które zbudowane jest na wzór drogi krzyżowej. Składa się ono z trzech części, a każda z nich podzielona jest na siedem kolejnych spotkań (stacji) z Jezusem. W pierwszej części przywoływane są spotkania osób z Jezusem podczas Jego publicznej działalności, w drugiej – w czasie drogi krzyżowej, zaś w trzeciej – po Jego zmartwychwstaniu. Pomysłodawcą tego nowego nabożeństwa jest kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – ks. Franciszek Ślusarczyk. Rozważania drogi miłosierdzia w niniejszej publikacji dotyczą cnót teologalnych: wiary, nadziei i miłości. Są one przedmiotem refleksji biblijnej w trzech zasadniczych częściach tego nabożeństwa. Wszystko łączy temat miłosierdzia.

 

 

Published in Duchowość

Opis

Temat przewodni książki Dla mnie żyć to Chrystus. Materiały duszpasterskie na Triduum Paschalnekoncentruje się wokół zagadnień misterium paschalnego Jezusa. Materiały zawarte w publikacji są przydatną pomocą dla tych, którzy odpowiadają za przygotowanie i przewodniczenie liturgii Triduum Paschalnego. Teksty zostały napisane przez osoby zaangażowane w ten jakże krótki okres liturgiczny. Są świadectwem tego, że ci, którzy je przygotowali, cenią sobie piękno i bogactwo celebracji. Atutem książki jest jej podział na części związane z: komentarzami biblijnymi do liturgii słowa, rozważaniami drogi krzyżowej – ta część została ubogacona lectio divina, homiliami i tekstami do rozważań.
ks. dr hab. Tomasz Szałanda 

 

ISBN: 978-83-7519-362-6

Format: 125 x200 mm
Objętość: 638 strony
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Święta od Serca Jezusowego. Małgorzata Maria Alacoque, Valerio Lessi, modlitewniki, pomoce dydaktyczne, wiara, teologia, pomoce duszpasterskie, księgarnia internetowa Dehon, wydawnictwo Dehon, księża sercanie, nowości książkowe, nowe wydawnictwa, bestsellery,  tania książka, nowo wydane, nowowydane.pl

Published in Pomoce duszpasterskie