środa, 15 listopad 2017 18:10

Nie pałac i nie więzienie. Jak podchodzić do problemów życia w rodzinie

NowoWydane - DEHON - Nie pałac i nie więzienie. Jak podchodzić do problemów życia w rodzinie - Fabrizio Mastrofini NowoWydane - DEHON - Nie pałac i nie więzienie. Jak podchodzić do problemów życia w rodzinie - Fabrizio Mastrofini DEHON - Nie pałac i nie więzienie. Jak podchodzić do problemów życia w rodzinie - Fabrizio Mastrofini

Kup Tę Książkę

Tytuł: Nie pałac i nie więzienie. Jak podchodzić do problemów życia w rodzinie
Autor: 
Fabrizio Mastrofini
ISBN:
978-83-7519-419-7
Objętość:
138 s.
Format: 135x215 mm
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

Statystyki separacji i rozwodów podkreślają słabość rodziny i jej elementów. Ale choć życie razem jest trudne, ludzie nadal zawierają związki małżeńskie, stawiają czoła rozczarowaniom i rozwiązują skomplikowane problemy. Życie domowe może się zamienić w konflikt, dialog przełożyć na nieporozumienie, różnice emocjonalne mogą przejść w kłótnie, a w najbardziej uderzających przypadkach – w ludzkie dramaty o tragicznych skutkach, o czym, niestety, ciągle donoszą gazety. Przynależność do grupy, wyznania religijnego czy szkoły psychoterapeutycznej przed niczym nie chroni. Ta książka jest skierowana do osób, które zastanawiają się, dlaczego relacje mogą się stać trudne, jak można poprawić życie małżeńskie i rodzinne; które nie poddają się w obliczu konfliktów a nieporozumienia chcą przekształcić w możliwości przemiany. Tę publikację można wykorzystywać podczas kursów przedmałżeńskich.

Książka wydana przez EDB (Włochy).

Fabrizio Mastrofini – psycholog, dziennikarz Radia Watykańskiego i współpracownik gazety „Avvenire”, specjalizuje się w tematach informacji religijnej i psychologii komunikacji. W katolickich organizacjach wsparcia pracuje z rodzinami przeżywającymi trudności. Opublikował m.in.: Animare i gruppi e costruire la comunità. Indicazioni e metodi per una leadership responsabile (2004), Info-etica. L’informazione e le sue logiche (2010) – współautor Giuseppe Crea oraz Preti e suore oggi. Come riconoscere e prevenire i problemi (2012) – współautor Giuseppe Crea.

 

DEHON

Wydawnictwo Księży Sercanów DEHON
ul. Saska 2, 30-715 Kraków
tel.: +48 12 290-52-98, 290-52-93
fax: wew.: 713

www.wydawnictwo.net.pl