środa, 18 październik 2017 10:10

Bez wytchnienia

NowoWydane - Białe Pióro - Bez wytchnienia - Michał Matuszak NowoWydane - Białe Pióro - Bez wytchnienia - Michał Matuszak Białe Pióro - Bez wytchnienia - Michał Matuszak

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-64426-95-7
Objętość: 334
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Opis

W burzliwych czasach religia pomaga utrzymać tożsamość narodu, stoi na straży postaw moralnych i pomaga w przetrwaniu. Gorzej, gdy zostaje wykorzystana jako narzędzie walki politycznej. „Bez wytchnienia” nie jest książką negującą religię, przeciwnie, pokazuje jak bardzo w ludziach zakorzeniona jest potrzeba wiary, posiadania solidnej podstawy, na której można oprzeć swój światopogląd. To książka przeciwko fanatyzmowi, ekstremizmowi i zaślepieniu ideologią, którą dorabiają żądne władzy organizacje. Opowiada o młodych ludziach, którzy walczą o nieosiągalne, poruszają tabu, a ich opór i determinacja, obywatelskie nieposłuszeństwo, walka o ideały – pomimo beznadziejnej sytuacji – wytyczają kierunek działania w batalii z bezdusznym systemem. Siła solidarności kilku osób pokazuje, że jednostki spełniają nieraz bardzo ważną rolę i stają się podwaliną nowej rzeczywistości.

Adam jest taką właśnie osobą. Ma dopiero 15 lat, ale nie zgadza się z otaczającą go rzeczywistością. Nie chce stawać przeciwko rodzinie, ale nie godzi się na fałsz i obłudę reprezentowaną przez kierującą państwem Radę. Czy uda mu się wpłynąć na bieg historii, a jednocześnie nie zatracić siebie?

Bardzo wciągnęła mnie ta powieść. Nie mogłam się oderwać. Cały czas czekałam, co się wydarzy :-). Oryginalny temat, można powiedzieć, że problematyka na czasie :-) Bardzo ciekawa historia i zaskakujące zakończenie. Maria Koniarska (korektorka)

 

Białe Pióro

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
ul. Gajkowicza 5/63, 03-562 Warszawa
tel.  794-961-661

www.wydawnictwobialepioro.pl

Publikacje powiązane