czwartek, 05 styczeń 2017 11:20

Znak miłości. Opowieść o św. Bracie Albercie

NowoWydane - Wydawnictwo AA - Znak miłości. Opowieść o św. Bracie Albercie - Marek Sołtysik NowoWydane - Wydawnictwo AA - Znak miłości. Opowieść o św. Bracie Albercie - Marek Sołtysik Wydawnictwo AA - Znak miłości. Opowieść o św. Bracie Albercie - Marek Sołtysik

Kup Tę Książkę

Format: 140 x 200 mm
Objętość: 220
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Opis

Znak miłości to powieść biograficzna o życiu Adama Chmielowskiego - św. Brata Alberta (1845-1916). Losy tego powstańca styczniowego, znakomitego malarza i - wreszcie - franciszkańskiego tercjarza, który karierę artystyczną poświęcił dla służby ubogim i bezdomnym, obfitują w wydarzenia niezwykłe, dramatyczne, wzruszające, a niekiedy - zabawne.

Postać świętego zarysowana jest na barwnym tle epoki: źle uzbrojeni, ale waleczni powstańcy, lekkomyślna cyganeria artystyczna, plejada gwiazd malarstwa polskiego przełomu wieków, arystokraci i biskupi, ale także nędzarze, alkoholicy, rzezimieszki i prostytutki oraz pomagający im podnieść się z upadku albertyni i albertynki - ozywają pod mistrzowskim piórem Marka Sołtysika.

Pasjonująca lektura!

Od Autora (fragment)

Od 28 grudnia 1916 roku, kiedy doczesne szczątki Brata Alberta żegnała salwa honorowa legionistów, powstała spora biblioteka dzieł o Szarym Bracie. Pisali ci, co Go znali i ci, którzy dzięki wierze i miłości mogli się zbliżyć do Niego. Czy może wnieść cokolwiek jeszcze jednak "pozycja" wydawnicza"?

Mialbym wielkie obawy i zapewne nie napisałbym takiej książki o Adamie Chmielowskim, gdyby nie Palec Boży. On sprawił, że po dramatycznych przejściach ostatnich lat mogłem opisywać realia wymagające ręki twardego fachowca od spraw ciała. Przy sprawach ducha natomiast niekiedy zadrżało mi pióro.

Marek Sołtysik

Wydawnictwo AA

Andrzej Mardyła, Hanna Mardyła
ul. Swoboda 4, 30-332 Kraków
Tel. 12 292 68 69, 12 292 09 05, kom. 695 994 193

 

www.religijna.pl