sobota, 26 listopad 2016 15:15

Rewolucja duszpasterska

NowoWydane - Polonia Christiana - Rewolucja duszpasterska - Guido Vignelli NowoWydane - Polonia Christiana - Rewolucja duszpasterska - Guido Vignelli Polonia Christiana - Rewolucja duszpasterska - Guido Vignelli

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-88739-51-4
Objętość: 128
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Opis

W czasach gdy fundamenty zaczynają się chwiać a autorytety zdają się gubić na drogach prawdy, napomnienie jest niczym światło latarni dla dryfującego statku. Szczególnie Kościołowi i Jego Pasterzom wydaje się ono być potrzebne. Dziś coraz częściej duszpasterstwo staje się antyduszpasterstwem. Duchowni nauczają pokrętnych doktryn, które prowadzą do stylu życia sprzecznego z wolą Bożą. Stawianie ducha tego świata za wzór staje się normą. Usprawiedliwia się przy tym życie w sprzeczności z wolą Bożą, która mówi na przykład o nierozerwalności małżeństwa. Niewątpliwie nadużycie pojęcia „duszpasterstwo” osiągnęło w ostatnich latach szczyt.

W swojej książce Guido Vignelli trafnie diagnozuje kondycję współczesnego Kościoła opierając się o ustalenia ostatnich synodów, które obradowały głównie na temat małżeństwa i jego roli w świecie. Wskazuje przy tym na słowa-klucze, które w tych debatach wznieciły nowe wątpliwości i niepewność. Jak właściwie rozumieć te pojęcia? Czy można się im przeciwstawić? Odpowiedzi udzielają karty tej książki.

 

Polonia Christiana

Dwumiesięcznik Polonia Christiana
ul. Augustiańska 28, 31-064 Kraków

www.pch24.pl/pismo

Publikacje powiązane