sobota, 29 październik 2016 12:57

Tajemniczy świat kobiecego orgazmu

NowoWydane - Continuo - Tajemniczy świat kobiecego orgazmu - Zygmunt Zdrojewicz NowoWydane - Continuo - Tajemniczy świat kobiecego orgazmu - Zygmunt Zdrojewicz Continuo - Tajemniczy świat kobiecego orgazmu - Zygmunt Zdrojewicz

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-62182-58-9
Format: 
B5
Objętość: 280
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Opis

Publikacja posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego Książka składa się z 31 rozdziałów, z których: 12 to poprawione/zaktualizowane rozdziały z wydania I, a 19 to rozdziały zupełnie nowe.

Drugie poprawione, uzupełnione i rozszerzone wydanie książki „Tajemniczy świat kobiecego orgazmu” to przyjemna i pożyteczna lektura. Przyjemna – ponieważ jest przystępnie i interesująco napisana, pożyteczna – ma bowiem bardzo wiele walorów poznawczych i praktycznych, np. do wykorzystania w kreowaniu optymalnej sztuki miłosnej. Jedną z zalet książki jest jej erudycyjność. Autorzy opisują aspekty historyczne, fizjologiczne, psychologiczne i społeczne seksualności kobiet, opierając się również na najnowszych wynikach badań, mało znanych w polskim piśmiennictwie, np. dotyczących kopulin czy kontrowersyjnego punktu G. Dla wielu kobiet ważne okażą się informacje dotyczące seksualności w okresie ciąży i po porodzie, życia seksualnego w przebiegu różnych chorób, obyczajowości erotycznej w historii i w czasach współczesnych. Dobrym pomysłem było włączenie do książki wyników badań dotyczących seksualności studentów i studentek. 

Kolejną zaletą książki jest zatarcie granicy między pracą popularnonaukową a naukową, a to rzadkość w polskim piśmiennictwie seksuologicznym. Okazuje się, że można przekazać wyniki najnowszych badań naukowych w formie komunikatywnej i interesującej. Na uwagę zasługuje również omówienie zagadnień ocenianych jako kontrowersyjne i prowokujących dyskusje, np. marginalizacja funkcjonowania seksualnego kobiet, tabletki „po”, antykoncepcja XXI wieku, używanie akcesoriów w życiu intymnym itp. W książce jest wiele innych ciekawostek wiążących się z obyczajowością inspirowaną światopoglądem. Dla czytelników obu płci interesujące są praktyczne rady, biologiczne uwarunkowania atrakcyjności i pożądania, rozważania dotyczące miłości i zazdrości.

Oceniam książkę jako bardzo dobrze napisaną, interesującą, erudycyjną, mającą wiele walorów poznawczych i praktycznych. To książka dla wszystkich interesujących się życiem seksualnym.

Z recenzji Profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza 

 spis tresci botton

 

Continuo

ul. Lelewela 4, pok. 325
53-505 Wrocław
tel./fax (71) 791-20-30

www.continuo.pl