wtorek, 25 październik 2016 15:27

Komiksowe wprowadzenie do filozofii

NowoWydane - Instytut Wydawniczy PAX - Komiksowe wprowadzenie do filozofii - Michael F. Patton i Kevin Cannon NowoWydane - Instytut Wydawniczy PAX - Komiksowe wprowadzenie do filozofii - Michael F. Patton i Kevin Cannon Instytut Wydawniczy PAX - Komiksowe wprowadzenie do filozofii - Michael F. Patton i Kevin Cannon

Kup Tę Książkę

ISBN: 978-83-211-1990-8
Format:
168x236 mm
Objętość: 176 strony
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Opis

Są to najzabawniejsze i najciekawsze zajęcia z filozofii, w jakich kiedykolwiek braliście udział!

               „Jeżeli ten komiks nie jest platońskim ideałem obrazkowej powieści filozoficznej, to nie wiem, czym miałby być. Komiksowe wprowadzenie do filozofii zostało przez Michaela F. Pattona i Kevina Cannona opracowane znakomicie — i to jest przypuszczalnie jedyny wniosek, z którym zgodziliby się wszyscy filozofowie występujący w tej książce”.

                                       Jim Ottaviani, autor komiksów poświęconych historii nauki

              
Komiksowym wprowadzeniu do filozofii Michael F. Patton i Kevin Cannon prezentują nam wielką tradycję życia poddanego refleksji. Razem z dowcipnym Heraklitem, pełniącym funkcję przewodnika, wypływamy na krętą rzekę filozofii, aby poznawać najważniejszych współtwórców zachodniej myśli liczącej sobie blisko trzy tysiące lat, oraz przysłuchiwać się wielkim dyskusjom na każdy temat — od etyki przez koncepcję jaźni po naturę rzeczywistości. Łącząc kunsztowne, żartobliwe rysunki Cannona z humorystycznym i pouczającym tekstem Pattona, Komiksowe wprowadzenie do filozofii przywraca nam radość z poszukiwania prawd fundamentalnych i zaszczepia umiłowanie mądrości w każdym, kto ma ochotę chwycić wiosło i przyłączyć się do wycieczki.

               „Michael F. Patton i Kevin Cannon dokonali rzeczy nadzwyczajnej: opracowali ścisłe wprowadzenie do filozofii w formie powieści obrazkowej. W obecnych czasach, naznaczonych ideologicznymi, ekonomicznymi i politycznymi atakami na edukację, trzeba w sposób szczególny rozniecać zapał do nauki i dociekań zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Z humorem, w optymalnym tempie i za pomocą wyśmienitych ilustracji obaj autorzy w sposób prosty, ale i precyzyjny objaśniają czytelnikowi najważniejsze poglądy czołowych postaci z dziejów filozofii, odnosząc ich myśl do innych dziedzin oraz konsekwentnie angażując czytelnika w wielkie dyskusje zachodniej tradycji intelektualnej”.           

                                    Mark Lance, profesor prawa, profesor w dziedzinie sprawiedliwości i pokoju, Georgetown University

              „Komiksowe wprowadzenie do filozofii jest inteligentne, zabawne i aktualne. Patton i Cannon przywracają do życia świat filozofii, bawiąc nas bez nadmiernego upraszczania tematyki. Ci wszyscy, którzy dotychczas nie zaznali przyjemności filozofowania, z powodzeniem mogą zaczynać od tej właśnie książki”.      

                               Todd May, profesor nauk humanistycznych, Clemson University

Więcej

 MICHAEL F. PATTON jest profesorem filozofii oraz koordynatorem programu filozoficzno-religijnego na Uniwersytecie w Montevallo w stanie Alabama (USA). Mieszka w Montevallo ze swoją żoną Cheryl.

 KEVIN CANNON jest wielokrotnie nagradzanym ilustratorem. Opracował graficznie kilka komiksów edukacyjnych, m.in. Evolution oraz The stuff of Life(obydwa wydane przez Hill and Wang). Mieszka w Minneapolis w stanie Minnesota (USA).

 

 

Instytut Wydawniczy PAX

ul. Wspólna 25 , 00-519 Warszawa
tel.: 586-51-00, fax: 586-51-87

 

Dział  Handlowy
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 21, 00-390 Warszawa
tel.: (22) 625-23-01

www.iwpax.pl