środa, 07 wrzesień 2016 09:19

Kantyleny na dwie łezki i skrzypce

NowoWydane - Białe Pióro - Kantyleny na dwie łezki i skrzypce - Ewa Woźniak-Ostrowski NowoWydane - Białe Pióro - Kantyleny na dwie łezki i skrzypce - Ewa Woźniak-Ostrowski Białe Pióro - Kantyleny na dwie łezki i skrzypce - Ewa Woźniak-Ostrowski

Opis

Czytając te wiersze chce się rzec – jaki piękny dzień, a życie jeszcze piękniejsze.

Bardzo kobiece, subtelne, świadome, mocno ugruntowane w swoim znaczeniu i wymowie, liryczne jak kantylena. To wiersze o miłości, smutku, samotności, poszukiwaniu swojego miejsca. O tym, że czasami człowiek zastanawia się nad filozofią swojego życia.

„Kantyleny na dwie łezki i skrzypce” zachęcają swoją rytmiczną swobodą, lekkością, subtelnością tytułów, pod którymi znajdziecie nie tylko smutek, powagę, wyważone strofy i wersy. Znajdziecie poezję przeżytą, palpacyjną, będącą obrazami rzeczywistości, zaglądającą nam w oczy, uśmiechającą się do nas, dźwięczną, śpiewającą nam do ucha. Znajdziecie poezję, która ciągnie nas za rękaw i zmusza do pewnych refleksji, do zajrzenia w głąb siebie, swoich myśli, marzeń. Poezję, która zadaje poważne pytania, ale też buduje odważne odpowiedzi.

Wiersz otwierający tomik „Skrzypek i ja” traktuje spotkanie zakochanych, jako magię tworzenia zaklętą w słowach i nutach Jemu spod pióra wypadają nuty, U mnie litery mnożą się na papierze."To spotkanie w kawiarni jest dla dwojga odarciem się z uczuć i emocji, jakie im towarzyszą, a jednocześnie tak pięknie mówią o poezji, jako "Ja duszę w wiersz przetwarzam". Tak, to bez wątpienia sedno tworzenia poezji. Poetka oddaje nam całą siebie, z całą swoją tajemnicą i pragnieniem.

 

ISBN: 978-83-64426-57-5
Objętość: 95 str.
Rok wydania: 2016

 

Medytacje o 6:38, Ewa Woźniak-Ostrowski, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Białe Pióro

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
ul. Gajkowicza 5/63, 03-562 Warszawa
tel.  794-961-661

www.wydawnictwobialepioro.pl

Publikacje powiązane