niedziela, 28 sierpień 2016 16:52

Powiedz Ameryce

NowoWydane - Białe Pióro - Powiedz Ameryce - Roma Szwyngel NowoWydane - Białe Pióro - Powiedz Ameryce - Roma Szwyngel Białe Pióro - Powiedz Ameryce - Roma Szwyngel

Opis

Izabela, to dobrze sytuowana, młoda dziewczyna, mimowolnie uwikłana w politykę wielkich mocarstw. W czasie studiów wyjeżdża na praktyki w Tajdze, gdzie natyka się na tajny obóz jeniecki i jeńców wojennych. Po powrocie dostrzega wokół siebie coraz więcej nieprawości. Inwigilowana domyśla się, że z jej powodu krzywd doznają jej bliscy. Wspomnienia i wewnętrzne rozdarcie nie dają jej spokoju przez długie lata.

Jak wpłynęło na życie Izabeli spotkanie z amerykańskimi żołnierzami uwięzionymi na dalekiej Syberii? Czy nie zapomniała o ich prośbie? Czy w komunistycznej rzeczywistości możliwe było, aby im pomóc?

„Powiedz Ameryce” to powieść obyczajowa w ciekawy, nienachalny sposób przybliżająca czytelnikowi życie Polaków w komunistycznej rzeczywistości oraz trudne czasy polskiej transformacji. W powieści nie brakuje wątków romantycznych a nawet komicznych czy nagłych zwrotów akcji. Przeżycia głównej bohaterki skłaniają do refleksji nad własnymi postawami i wyznawanymi wartościami.

 

 

ISBN: 978-83-64426-53-7
Format: 148x210 mm
Objętość: 345 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

Klucz do nieba, Joanna Svensson, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, Białe Pióro, fantastyka, literatura obyczajowa, poezja, satyra, erotyka, sensacja, bestsellery, nowości wydawnicze, nowe książki, nowo wydane, wwww.nowowydane.pl

Białe Pióro

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
ul. Gajkowicza 5/63, 03-562 Warszawa
tel.  794-961-661

www.wydawnictwobialepioro.pl
Więcej w tej kategorii: Umowa »