wtorek, 05 lipiec 2016 18:40

Szlakiem Adama Mickiewicza po Nowogródczyźnie, Wileńszczyźnie i Kowieńszczyźnie

NowoWydane - Rewasz - Szlakiem Adama Mickiewicza po Nowogródczyźnie, Wileńszczyźnie i Kowieńszczyźnie - Tomasz Krzywicki NowoWydane - Rewasz - Szlakiem Adama Mickiewicza po Nowogródczyźnie, Wileńszczyźnie i Kowieńszczyźnie - Tomasz Krzywicki Rewasz - Szlakiem Adama Mickiewicza po Nowogródczyźnie, Wileńszczyźnie i Kowieńszczyźnie- Tomasz Krzywicki

Opis

Niedostępny przez pół wieku kraj nad Świtezią, Niemnem i Wilią stał się krainą mityczną. Dlatego pierwsze wydanie przewodnika Szlakiem Adama Mickiewicza po Nowogródczyźnie, Wileńszczyźnie i Kowieńszczyźnie, które ukazało się w 1994 r. rozchwytano w mgnieniu oka.

Krajobraz Nowogródczyzny i Wileńszczyzny do dziś urzeka wyjątkową urodą. Wprawdzie wojny i bolszewickie porządki zmiotły z powierzchni ziemi karczmy, wiatraki i większość dworów, ale zostały czyste wody rzek, bujne lasy, architektura wsi. W ciągu ostatnich piętnastu lat uległ zahamowaniu proces rujnacji i dewastacji pamiątek po Wlk. Księstwie Litewskim. Odnowiono zabudowę małomiasteczkową Zdzięcioła, Mira, Nieświeża, a zwłaszcza Nowogródka. Powstało Muzeum Mickiewicza w Zaosiu, oraz Izba Muzealna w Niedźwiadce Wielkiej poświęcona Domeyce.

Tomasz Krzywicki jest zadomowiony w twórczości Mickiewicza. Nazwy wsi, jezior, rzek i lasów nie są dla niego pustymi dźwiękami, rozumie dobrze aurę poetycką roztaczaną przez owe pierwiosnki polskiego romatyzmu, które po przestudiowaniu tej książki nie będą już tylko nazwami geograficznymi; Świteź, Nowogródek, Tuhanowicze, Ruta, Worończa, Cyryn, dolina pod Kownem - najpiękniejsza w świecie, istnieją naprawdę i przy odrobinie wysiłku można je odwiedzić.

Więcej

Trasy opisane w przewodniku
1. Grodno - Nowogródek
2. Nowogródek
3. Nowogródek – Ruta Dolna – Szczorse – Lubcz
4. Nowogródek – Czombrów – Świteź
5. Świteź
6. Świteź – Zaosie (Rajca, Worończa, Cyryn, Mir)
7. Zaosie
8. Zaosie – Baranowicze
9. Znad Świtezi do Głazu Filaretów i Tuhanowicz
10. Tuhanowicze
11. Baranowicze – Nieśwież
12. Nowogródek – Bolcieniki – Gojcieniszki – Soleczniki Wielkie – Wilno
13. Wilno
14. Wilno – Druskieniki – Ogrodniki
15. Wilno – Troki – Wysoki Dwór – Kowno
16. Kowno
17. Kowno - Budzisko

ISBN: 83-85557-48-2

Format: B6
Objętość: 320 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 1998

Szlakiem Adama Mickiewicza po Nowogródczyźnie, Wileńszczyźnie i Kowieńszczyźnie, Tomasz Krzywicki, Oficyna Wydawnicza Rewasz, przewodnik, przewodniki, polska Ukraina, książka podróżnicza, nowości, nowe książki, bestsellery, podróże, wycieczki, historia, regiony, księgarnia internetowa Rewasz, tania książka, nowo wydane, www.nowowydane.pl

Rewasz

ul. Warszawska 55
05-820 Piastów
tel. 22 798 33 84

www.rewasz.com.pl

Publikacje powiązane