wtorek, 05 lipiec 2016 18:35

Lwów. Przewodnik po Ukrainie Zachodniej część IV

NowoWydane - Rewasz - Lwów. Przewodnik po Ukrainie Zachodniej część IV - Rąkowski Grzegorz NowoWydane - Rewasz - Lwów. Przewodnik po Ukrainie Zachodniej część IV - Rąkowski Grzegorz Rewasz - Lwów. Przewodnik po Ukrainie Zachodniej część IV - Rąkowski Grzegorz

Opis

Czym różni się ten przewodnik od chyba 10 innych będących aktualnie w obiegu? Oczywiście osobą autora i jego podejściem do tematu. Przede wszystkim opisano szczegółowo lwowskie zabytki, głównie świątynie i znajdujące się w nich dzieła sztuki. Wewnątrz budynków kryją się bowiem dzieła sztuki rzeźbiarskiej, snycerskiej, sepulkralnej i malarskiej tworzone przez artystów najwyższej rangi. Autor starał się także uwzględnić najnowsze (po 1991 r.) zdobycze nauki polskiej i ukraińskiej w tym zakresie.
Drugim wyróżnikiem jest poświęcenie uwagi zabytkom z przełomu XIX/XX w. czyli lwowskiej secesji. Na przełomie wieków powstało we Lwowie mnóstwo budynków o fantazyjnych fasadach, należących do najpiękniejszych w tej części Europy. Niektóre z nich zachowały swój unikalny wystrój wnętrz.
Jeszcze inną różnicą jest zwrócenie uwagi na obrzeże lwowskiej aglomeracji i opisy takich miejscowości jak: Brzuchowice, Winniki, Dublany i Grzybowice Wielkie oraz ciekawostki przyrodnicze Lwowa i jego najbliższych okolic.

ISBN: 978 83 89188-70-0

Format: B6
Objętość: 400 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2008

Lwów. Przewodnik po Ukrainie Zachodniej część IV, Rąkowski Grzegorz, Oficyna Wydawnicza Rewasz, przewodnik, przewodniki, polska Ukraina, książka podróżnicza, nowości, nowe książki, bestsellery, podróże, wycieczki, historia, regiony, księgarnia internetowa Rewasz, tania książka, nowo wydane, www.nowowydane.pl

Rewasz

ul. Warszawska 55
05-820 Piastów
tel. 22 798 33 84

www.rewasz.com.pl