wtorek, 05 lipiec 2016 13:39

Kościoły, kaplice i dzwonnice drewniane. Województwo śląskie. Przewodnik

NowoWydane - Rewasz - Kościoły, kaplice i dzwonnice drewniane. Województwo śląskie. Przewodnik - Bronisław Cenda NowoWydane - Rewasz - Kościoły, kaplice i dzwonnice drewniane. Województwo śląskie. Przewodnik - Bronisław Cenda Rewasz - Kościoły, kaplice i dzwonnice drewniane. Województwo śląskie. Przewodnik - Bronisław Cenda

Opis

Jest rodzaj zabytków architektury, w których Polska nie ustępuje żadnemu krajowi Europy. Przeciwnie, nigdzie chyba, poza Skandynawią, nie znajdziemy ich w takim bogactwie i różnorodności. Mowa oczywiście o drewnianych kościołach.

Obecne województwo śląskie to obszar historycznych ziem Śląska i Małopolski. Przetrwało na nim 89 kościołów i kaplic drewnianych oraz 25 drewnianych dzwonnic. Opisy wszystkich zamieszczono w przewodniku, w następującym podziale terytorialnym:

    Beskid Śląski
    Beskid Żywiecki
    Pogórze Śląskie
    Ziemia Rybnicka i Raciborska
    Ziemia Pszczyńska
    Gliwice i okolice
    Górnośląski Okręg Przemysłowy i otoczenie
    Tarnowskie Góry, Lubliniec, Blachownia i okolice
    Wyżyna Wieluńska
    Wyżyna Częstochowska

Osobny rozdział poświecono 24 kościołom i kaplicom, które uległy zagładzie w ostatnich 50. latach. Zamieszczono też rozdział o organach w śląskich kościołach drewnianych.
Inne kościoły, cerkwie, kaplice i dzwonnice z terenu Małopolski szczegółowo opisano w przewodnikach: “Kościoły, kaplice i dzwonnice drewniane. Województwo małopolskie. Część północna”,  “Cerkwie drewniane Karpat. Polska i Słowacja” oraz “Kościoły drewniane Karpat. Polska i Słowacja”, wydanych przez “Rewasz”.

ISBN: 978-83-935684-2-0

Format: B6
Objętość: 304 str.
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Kościoły, kaplice i dzwonnice drewniane. Województwo śląskie. Przewodnik, Bronisław Cenda, Oficyna Wydawnicza Rewasz, przewodnik, przewodniki, polska Ukraina, książka podróżnicza, nowości, nowe książki, bestsellery, podróże, wycieczki, historia, regiony, księgarnia internetowa Rewasz, Śląsk, tania książka, nowo wydane, www.nowowydane.pl

Rewasz

ul. Warszawska 55
05-820 Piastów
tel. 22 798 33 84

www.rewasz.com.pl