czwartek, 25 sierpień 2016 11:38

Rozważania harcerskie. W dziesięciu gawędach

NowoWydane - Oficyna Wydawnicza Impuls - Rozważania harcerskie. W dziesięciu gawędach - Kuta Stefan NowoWydane - Oficyna Wydawnicza Impuls - Rozważania harcerskie. W dziesięciu gawędach - Kuta Stefan Oficyna Wydawnicza Impuls - Rozważania harcerskie. W dziesięciu gawędach - Kuta Stefan

Opis

Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939.

 

Reprinty: reprint wydania, [1920]. "Rozważania harcerskie".

Prawo harcerskie ujęte krótko przypomina się lekko i ułatwia harcerzom przestrzeganie go. Nie zawsze jednak i nie każdemu taka forma prawa wystarcza. Powtarzane często w tej krótkiej formie prawo harcerskie staćby się mogło pozatem dla niejednego szablonem, nie działającym na duszę. Oprócz znajomości krótkiej formy prawa harcerz powinien rozwijać je, przemyślać, wgłębiać się w nie, przeprowadzać w życiu praktycznem, żyć tem prawem. I nigdy nie będzie za dużo prac o prawie harcerskiem, żadne opracowanie tego prawa nie będzie zbytecznem i bez korzyści, jeśli tylko będzie wynikiem pracy człowieka, który to prawo zrozumiał, ukochał, ma siłę żyć niem, a pisze o niem nie dla pisania samego lub z próżności, ale z myślą podniesienia moralnego siebie i drugich.
W myśl tego, co wyżej powiedziałem sądzę, że nie bez ko­rzyści będzie i moje opracowanie prawa, zwłaszcza, że oparte jest na kilkuletnim doświadczeniu z życia harcerskiego. Oddaję tę książeczkę w ręce kierowników harcerskich i harcerzy z gorącą prośbą, aby przy sposobności zbiórek przy ognisku czy w izbie harcerskiej skorzystać zechcieli z tej szczerej pracy mojej.

Spis treści

I - prawo harcerskie: Rzetelność

II - prawo harcerskie: Obowiązkowość

III - prawo harcerskie: Miłość i uczynność

IV - prawo harcerskie: Braterskość

V - prawo harcerskie: Rycerskość

VI - prawo harcerskie: Miłość przyrody

VII - prawo harcerskie: Karność

VIII-prawo harcerskie: Pogodność

IX - prawo harcerskie: Oszczędność i ofiarność

 

 

ISBN: 978-83-7850-615-7

Format: A6
Objętość: 100 stron
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016

 

Marginalizacja na rynku pracy, Pikuła G. Norbert, logopedia, historia, pedagogika, logopedia, edukacja, księgarnia internetowa, Impuls,  bestsellery, Oficyna Wydawnicza Impuls, nowości, nowo wydane, nowe książki, www.nowowydane.pl

Oficyna Wydawnicza Impuls

ul. Fatimska 53 b
31-831 Kraków

www.impulsoficyna.com.pl